מחפשים פעילות עם ערך מוסף לסוף השבוע? במתנ"ס חוויות שוויץ המדע עומדים להקרין סרט מרגש, שלא ישאיר אתכם אדישים- וגם לא תצטרכו לקרוע את הכיס בשבילו. הסרט מספר את סיפורו של שמעון דהן, צעיר בן 26 מבית שאן הלוקה בתסמונת דאון.

הוא לומד ב"מכללה לכישורי חיים לבעלי צרכים מיוחדים" בעמק הירדן, שם הוא ידוע כ"שמעון המלך", מנהיגה הבלתי מעורער של קבוצת התלמידים. אבל הוא שואף ליותר, ורוצה להצליח ולהתפרסם גם "בחברה הרגילה".

שמעון דהן, בקטע מתוך הסרט | צילום: אריאל מירוז

שמעון מקבל הזדמנות יוצאת דופן להגשים את חלומו, כאשר הוא מתקבל לקורס שדרני רדיו ב"מכללה האקדמית כנרת", וכבר מתרגש ודמיין איך יגיש תכנית עצמאית ברדיו. במקביל, הוא נפרד מבת זוגו הראשונה, מירית, גם היא בחורה מוגבלת- כיוון שהוא מרגיש שזוגיות עם בחורה "כזו" אינה מתאימה לו.

אבל האשליה המתוקה לא מחזיקה מעמד הרבה זמן. הנטייה שלו לפנטזיות והתנהגותו הגרנדיוזית גורמת לחבריו לכיתה ולמרצה הקורס, מנשה רז, לדחות אותו. כדי להצליח בקורס הרדיו, שמעון חייב לעבור תהליך של התבגרות ושינוי עם עצמו.

האם הוא יכול להשתנות? האם יצליח להשתלב בחברת הסטודנטים הרגילים ולהיות שדרן ברדיו? האם יצליח "שמעון המלך" להגשים את חלומו, לעסוק במוסיקה ולהתפרסם?

"שמעון המלך" מציג את הדרך שעושה שמעון בדרך להגשמת החלום שלו, ואת השאלה על שילובו בחברה ה"רגילה" מסביבו. את הסרט הכין אריאל מירוז, בעל ניסיון ומוניטין בתחום הקולנוע, ששמע של סיפורו של שמעון והחליט לתעד אותו.

הסרט יוקרן בחוויות שוויץ המדע במוצאי שבת 23/12/17 בשעה 20.00. מחיר כרטיס במכירה מוקדמת-20 שקלים. בערב הארוע-25 שקלים.