ביום חמישי ה-19.9.19 יחול ליל המדענים והמדעניות שבמסגרתו יפתח מכון ויצמן למדע את שעריו ויקיים מגוון פעילויות חינמיות למשפחות, בני נוער והקהל הרחב.

השנה ליל המדענים והמדעניות יתקיים בסימן "מרעיון למציאות". זהו ערב המוקדש כולו למדע בגובה העיניים בו תינתן למשתתפים הזדמנות לשמוע הרצאות של מיטב החוקרים, להשתתף בסדנאות מדע, לצפות בהדגמות מדעיות, לבקר במוזיאון גן המדע.

חוגגים את ליל המדענים והמדעניות. צילום: מכון ויצמן למדע

לרגל חגיגות שנת ה-70 למכון ויצמן למדע יתקיים שפע חסר תקדים של פעילויות מיוחדות: 30 מדענים ומדעניות מספרים מה הם עושים במעבדה, 60 סדנאות ומשחקים לכל המשפחה, גן המדע ובית ויצמן - כניסה חופשית וחגיגית, ניסויים, הדגמות מדעיות ומופעים כגון "מדע על הבמה", קרטושקס, שירה בציבור, "מסיבת התה של ורה". בנוסף, ייפתח מתחם האיחוד האירופי ובו הצגת פרויקטים שזכו במענקי מחקר של האיחוד האירופי. בין הסדנאות הייחודיות: אומנות הציור הכימי, מכונית בומרנג, הכנת פצצת אמבט, חשמל מפירות וירקות, פענוח ה-DNA ועוד.

בנוסף, תתקיימנה הרצאות במגוון נושאים, ביניהן הרצאה מאת פרופ' דניאל זייפמן, נשיא מכון ויצמן למדע, בנושא "ההרפתקה המופלאה של המדע", פרופ' דן יקיר, זוכה פרס ישראל 2019, על "אמת או מיתוס? על עצים והתחממות גלובלית" ועוד הרצאות על "האם נגיע בקרוב למאדים?", "סקר האוכלוסין הגדול של הטבע", "מדוע אנו מזדקנים?" ועוד. כמו כן, יתקיימו מופעי הדגמות מדעיות לכל המשפחה.

ליל המדענים והמדעניות יתקיים ביום חמישי ה-19.9.19 ברחבי מכון ויצמן למדע, בשעות 23:00-17:00. הכניסה חופשית. לפרטים נוספים לחצו כאן.