לראשונה מאז הקמתה, לפני למעלה מ־130 שנה, נחנך במועצה המקומית גדרה מלון בוטיק, הממוקם במרכז היישוב, לא הרחק מרחוב העסקים ומקומות הבילוירחוב הבילויים. מה חושבים התושבים?

"חוויה חושית". מלון 'ואן ליר' | צילום: יח"צ

המלון הראשון הוא 'ואן ליר' שנפתח ממש לאחרונה וכולל 25 חדרי אירוח המעוצבים כל אחד בצורה שונה, ומשתרע על פני שטח כולל של כשלושה דונם ברחוב שכביץ 5.

מאחר ומדובר במלון בוטיק, הוקם בו מבחר גדול של חדרים השונים בגודלם ומתאימים לכל דרישה, כמו למשל חדרים עם מרפסות הפונות לאיזור המזרחי של היישוב, חדרי אירוח לאנשי עסקים וגם סוויטות המוגדרות כחדרי 'פרימיום' ובהן מרפסות ספא שבשטחן יש סאונה וג'קוזי.

העבודות להקמת המלון נמשכו קרוב לשלוש שנים, והוא ממוקם במבנה שבו פועלת מזה כשנה מסעדת שף מוכרת, המושכת אליה לקוחות רבים מיישובי השפלה וגם מאיזור המרכז וגוש דןיוזם הפרויקט הנדל"ני הייחודי הוא בעלי המלון, צחי צוק, המספר כי תכנון המלון, אותו ביצעו והוציאו לפועל המתכננים רז וחני כהן, מכוון לעבוד על חושי המבקרים.

"חוש הריח, הבא לידי ביטוי בניחוחות שיורגשו בכל חדרי המלון, חוש הראייה, המתבטא בנוף הנשקף מחדרי המלון, חוש השמיעה שבא לידי ביטוי במוזיקה השונה המושמעת בכל אחד ממתחמי המבנה, כל אלה מעניקים חוויה יוצאת דופן", אומר צוק, "וכמובן שיש המון דברים מדהימים לעשות ולראות באיזור הכפרי של גדרה".

העובדה שמבנה המלון החדש ממוקם בלבו של איזור מגורים ותיק, כלל אינה מפריעה לתושבי הסביבה.

"המושבה שלנו הופכת לאט־לאט למקום תיירותי מקסים ומהווה מוקד משיכה לאמנים, יוצרים ומבקרים רבים", אומר אלי מעין, תושב גדרה. "איזור רחוב הבילויים עבר בשנה האחרונה מהפכה של ממש ומזכיר את זכרון יעקב, כך שכולנו מרוויחים".