במהלך השבועיים האחרונים עמלו תלמידות ותלמידי מגמת התקשורת בבית הספר הטכנולוגי ויצו ברחובות על הפקה, צילום ועריכה של סרטון ייחודי ומשעשע לכבוד חג הפורים, בהשראת סרטון ויראלי בו נתקלו ברשת החברתית.

יצירת הסרטון "אם תלמידים היו כנים" כללה שלושה ימי צילום אינטנסיביים שאותם הובילו התלמידים בליווי צוות מורי המגמה ובהם שיתפו פעולה תלמידים ומורים רבים.

"בעקבות טרנד של סרטי יוטיוב – "סרטוני בערך", שבנויים מעלילה קצרה ומצחיקה שעיקרה איך החיים שלנו היו נראים אם כל אחד היה אומר את האמת". מספרת לירון סלם, תלמידת המגמה. "התחלנו את הפרויקט, בנינו צוות הפקה ראשוני שכלל: במאי, מפיק, צלם, איש קול (סאונד מן) ותאורן. אחרי התסריט הראשוני התחלנו לקצר, לחפש מקומות לצילום בבית הספר ותוך כדי הצטרפו אלינו תלמידים נוספים שרצו לעזור ואפילו 2-3 מורים".

והתוצאה הסופית? "אני ממש אוהבת את הסרט", אומרת לירון. "תהליך העבודה היה מדליק, התגבשנו, כולם עזרו זה לזה וצחקנו הרבה וזה בניגוד ללוח הזמנים שהיה מאוד לחוץ – זה לא פשוט להפיק סרט בשבועיים ולצלם הכל בשלושה ימים והצלחנו. בתהליך הזה למדנו עד כמה להבעות הפנים ולמימיקת הגוף שפה ומשקל משלהם שבסרטון יצרו כעין שפת צללים שלפעמים מחליפה את השפה המדוברת". הסרט יוקרן השבוע במסגרת תחרות כשרונות שנערכת בבית הספר מדי חג הפורים.

זמירה ולד, מנהלת בית הספר: "ועל זה נאמר הבא ונתחכמה לו, בהפוך על הפוך דווקא בפורים החליטו תלמידינו להסיר את המסכות. ומי שרוצה להבין, שייכנס לצפות בסרטון. נותר רק לדמיין באילו תכנים נתקל בתחרות הכשרונות בשנה הבאה".