לא הרבה ילדים בגילאי הגן מכירים ומתעניינים באתרי המורשת החשובים שבעירם, ועוד פחות מהם עשו פרויקט בנושא ובנו דגמים מוקטנים ומדויקים של אתרים היסטוריים חשובים- אבל זה חלק ממה שמייחד את ילדי גן לולב ברחובות.

היום (ב') נודע כי גן לולב, גן ממלכתי דתי בהובלת הגננת צהלה גמליאל והסייעת אורה חג'בי הנמצא ברחוב מלצר בעיר, נבחר מבין כל הגנים בארץ על ידי ועידה מיוחדת , וזכה בפרס החינוך הארצי לחינוך הדתי.

כחלק מתהליך של למידה על ההיסטוריה של רחובות, הילדים ביקרו באתרי המורשת וההיסטוריה הרבים בעיר, התרשמו ולמדו על מה שגיבש את המורשת של העיר- ואז החליטו להביא את האתרים הללו לגן.

רחמים מלול בגן לולב | צילום: באדיבות העירייה

הילדים וצוות הגן בנו דגמים מוקטנים של האתרים המפורסמים ברחובות: בית העם היכל התרבות, בית הנשיא הראשון, אתר הפרדסנות ובית הכנסת הגדול.

ראש העירייה רחמים מלול הגיע לביקור בגן יחד עם סגנו ומחזיק תיק החינוך זוהר בלום, מנכ"ל העירייה דורון מילברג ומפקחות מתחום החינוך בעיר, כדי להתרשם מתהליך שעבר הגן, שזיכה אותתו במועמדות לפרס החינוך הארצי.

על כל אחד מהאתרים הילדים למדו וחקרו, והם מכירים מקרוב את האישים הקשורים בו ואת ההיסטוריה של כל אתר.  לבסוף, הקימו בגן באופן שמזכיר את המקור ככל שניתן, פינות המייצגות את כל אתר.

בכניסה לגן הוצב דוכן של "מרכז המבקרים רחובות שלי". פינה אחת בגן הוקדשה  ל"בית הנשיא הראשון", שם למדו הילדים על דמותו של חיים וויצמן ופועלו.

פינה נוספת בגן הוקדשה ל"בית הכנסת הגדול", שם  למדו הילדים על ההיסטוריה של הבניין. פינה אחרת הוקדשה לאתר לפרדסנות, והפינה האחרונה הוקדשה לאתר "בית העם".

זהר בלום בגן לולב | צילום: באדיבות העירייה

טרם הזכייה בפרס הארצי הגיע ראש העירייה לבקר בגן יחד עם סגנו ומחזיק תיק החינוך זוהר בלום, מנכ"ל העירייה דורון מילברג ומפקחות מתחום החינוך בעיר, כדי להתרשם מתהליך שעבר הגן. הילדים התרגשו מהאורחים המכובדים שהגיעו לבקר אותם, ושאלו את ראש העירייה שאלות כמו "מה החלום שלך?" ו"מה הופך אותך לאדם חשוב?".

ראש העירייה ניסה לענות בצניעות, והיום, כאשר נודע שהגן אכן זכה בפרס החינוך הארצי, הוא שיבח את הילדים ואת צוות הגן: "אנו גאים על זכייתו של גן לולב בפרס החינוך הארצי. אני מודה לגננת צהלה גמליאל ולסייעת אורה חג'בי על השקעתן הגדולה ומסירותן לילדים ולגן. זוהי הוכחה נוספת לאיכותה ולרמתה הגבוהה של מערכת החינוך העירונית, שנחשבת לאחת הטובות בישראל"

סגן ראש העיר זוהר בלום, מחזיק תיק החינוך: "לא היה לנו ספק כי גן לולב יזכה בפרס הארצי, הדבר ניכר בכל פינה בגן בביקור שקיימנו בשבוע שעבר. גן לולב הוא אחד מהגנים ברחובות אשר מעיד על כל הגנים בעיר- ילדי רחובות נמצאים בידיים טובות".