בדרך כלל אומרים שניצחון זה לא הדבר החשוב ביותר, ומה שמשנה זו הדרך- אבל אי אפשר להישאר אדישים לקריאות השמחה המתפרצת של תלמידי כיתה ד' בבית הספר "ניצני המדע" ברחובות, ברגע שהודיעו להם שניצחו בתחרות המדע הארצית.

התחרות, המיועדת לכיתות ד'-ה', התקיימה בשבוע שעבר במסגרת תוכנית "מצויינות 2,000" של המרכז הישראלי  למצויינות בחינוך. מדובר בתחרות המועברת דרך המחשב בשידור חי לכל בתי הספר המשתתפים, ממרכז ההנחיה בירושלים. התלמידים המשתתפים צריכים לענות און ליין על השאלות.

נושא התחרות היה חיכוך, מתחום הפיזיקה. אחרי שהתלמידים ענו על שאלות, עשו משימות, וביצעו ניסויים, הכריזו בשידור חי כי בית הספר שזכה במקום הראשון הוא "ניצני המדע" בעיר.

מצוינות 2000 המיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי פוטנציאל לימודי גבוה ומוטיבציה. התוכנית נועדה להציב אתגר חינוכי לקבוצת התלמידים המובילה בשכבה, כדי שימשכו אחריהם את תלמידי השכבה וכך תיווצר תרבות מצויינות בבית הספר.

עמית מרקוביץ', תלמיד בקבוצה הזוכה: "היה מעניין מאוד. השאלות היו מאתגרות, אבל נהנינו לנצח יחד. עבדנו בקבוצות וענינו על השאלות מהר ככל שאפשר".

צילום: באדיבות בית הספר ניצני המדע

מנהלת בית הספר ניצני המדע, דורית נדלר: "אני גאה בתלמידים על ההישג יוצא הדופן שלהם. תוכנית 'מצויינות 2000' מאתגרת את התלמידים וחושפת אותם לתכנים מעבר לתוכנית הלימודים במדעים ובמתמטיקה. בנוסף, הילדים לומדים להסיק מסקנות ולעבוד בצוות ובקבוצה. הזכייה שלנו במקום הראשון יצרה גאווה בית ספרית אצל התלמידים".

כעת התלמידים והצוות החינוכי נושאים את עיניהם לעבר התחרות הארצית הבאה, שתתקיים בעוד חודש בתחום המתמטיקה, וגם בה ישתתפו תלמידי בית הספר.