המאבק בתופעה של שתיית אלכוהול בקרב בני נוער ברחובות עולה מדרגה: יוזמה חדשה של סיירת ההורים בעיר (שפועלת תחת הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול רחובות) מנסה לתת חלופה לבילוי ה"נגיש" של הצעירים, שתיית אלכוהול.

מדובר בשיתוף פעולה מיוחד שיוצא לדרך השבוע, בו מעורבים גם הסטודנטים במכללת פרס בעיר. על פי התוכנית, סטודנטים במכללה שזכו במלגה, יחד עם סטודנטים מקריית אונו יפעלו בהתנדבות בתצורה חדשה של הגשת קפה לבני הנוער כחלופה לאלכוהול.

המתנדבים והמתנדבות הללו הצטרפו להכשרה של סיירת ההורים בנושא סמים ואלכוהול, שהתקיימה בשבוע האחרון במתנ"ס חוויות אושיות.

למעשה, הסטודנטים יפעילו בהתנדבות מעין בית קפה שמיועד לבני נוער, בו יוכלו לשבת ולבלות עם חבריהם- במקום שישתו ביחד אלכוהול או ישוטטו ברחובות.

המתנדבים בהכשרה | צילום: באדיבות עיריית רחובות

זהר בלום, סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה למניעת נגע הסמים ואלכוהול, אמר על היוזמה: "חיבור נכון של הכוחות הפועלים בשטח יצר פרויקט יפה שכולו עשייה למען הקהילה".

דוד מנצור, מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול:" הסטודנטים הגרים ולומדים בעיר הם כוח אדם איכותי, והם מעוניינים לבצע את שעות ההתנדבות שלהם תוך עשייה משמעותית המעצימה את שני הצדדים. אני שמח כי עשרות הסטודנטים בחרו ברשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול כגוף המאפשר להם זאת".

לימור סואן, רכזת סיירת ההורים העירונית היוצאת, מברכת על היוזמה, ומוסיפה: "הנוער שלנו צריך להכיר מבוגרים רבים ושונים בקהילה, ולקבל מהם דוגמא אישית, כאשר כל אחד מהם מוסיף נדבך של ניסיון חיים אחר, ויחד אנו מייצרים קהילה חזקה ומיודעת, שערבות הדדית היא נר לרגליה. הסטודנטים ברחובות הם חלק חשוב במיוחד מהמכלול הקהילתי בעיר".