המוח הרחובותי: הישג מרשים נוסף לתלמידים מהמרכז למחוננים של עיריית רחובות. אחרי ש-21 מהתלמידים במרכז זכו ביולי במקום הראשון בתחרות האירופאית למחוננים באתונה, השבוע תשעה מהם השתתפו באליפות העולם למחוננים שהתקיימה באוניברסיטת ייל בארצות הברית וקטפו את המקום השני, אחרי מלזיה.

התחרות, world scholar's cup, מורכבת ממספר טורנירים במתכונת של דיבייט המבוססת על ידע, ונערכים בשפה האנגלית. מטבע הדברים, השתתפו בה בני נוער חכמים במיוחד מכל העולם, והשנה התמקדה התחרות הבינלאומית בנושא "Unlikely world".

כהכנה לקראת התחרות קראו התלמידים מאמרים אקדמיים מתחומים שונים כמו ספרות, היסטוריה, רפואה, מדע, אמנות וסוציולוגיה ועוד- וכל זה כשהם אפילו לא בני 16.

נציגים מהמשלחת. מביאים כבוד | צילום: עיריית רחובות

מהתלמידים המשתתפים בתחרות נדרשת יכולת רטורית וידע בתחומים שונים, יכולת חשיבה, אנגלית ברמת שפת אם והצטיינות במגוון תחומים. בין היתר, נדרשו התלמידים להציג נאום, לכתוב חיבור, לענות על שאלות ולהפגין יכולות של עמידה מול קהל.

במסגרת התחרות הם יצרו קשרים חברתיים עם משתתפים מארצות אחרות, עמדו באתגרים אינטלקטואליים לא פשוטים וזכו ב- 120 מדליות זהב וכסף ובחמישה גביעים.

המשלחת מרחובות שזכתה באליפות אירופה מנתה 21 תלמידים מכיתות ח' עד י', והתחרות התקיימה במשך שמונה ימים. לאחר הזכייה נבחרו תשעת הטובים שיצאו לתחרות אלופי האלופים, שהסתיימה אתמול באוניברסיטת ייל בארה"ב.

הנסיעה לתחרות התאפשרה באמצעות תמיכה וסיוע של עיריית רחובות, שמעניקה חשיבות גבוהה לייצוג של מדינת ישראל בכלל, ורחובות בפרט, בתחרות חשובה זו. הנבחרת מורכבת מתלמידים בכיתות ט' – י', מבתי הספר ברחובות שלומדים יום בשבוע במרכז למחוננים ומצטיינים בעיר. התלמידים נבחרו לאחר מיונים מפרכים.

ראש העיר, רחמים מלול: "מערכת החינוך ברחובות היא מהטובות בישראל והפרסים שזוכים בהם תלמידי רחובות מעידים על כך. אנו גאים בתלמידי המרכז למחוננים של רחובות, ונמשיך לפתח את המצוינות וההישגיות של תלמידי העיר, לצד למידה משמעותית וחווייתית יחד עם חינוך לערכים"

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "עיריית רחובות משקיעה רבות במערכת החינוך העירונית, עם תכניות העשרה שנועדו לאפשר לכל ילד וילדה לקבל מענה המתאים לצרכיהם. אנחנו שמחים מאד שהמרכז למחוננים ברחובות זכה לייצג את מדינת ישראל והעיר רחובות בתחרויות גלובליות וגם לקטוף פרסים".

מנהלת המרכז למחוננים ומצטיינים ברחובות, אורית פדר: "העובדה שתלמידי המרכז הוזמנו לקחת חלק בתחרות גם השנה מעידה על ההערכה הרבה בתחום לתלמידים בישראל וברחובות בפרט, שכן בתחרות השתתפו משלחות נוספות מישראל. ילדי המשלחת מחויבים למידה משמעותית המבוססת על הבנה והיקשים בין נשואים ומדובר בהשקעה עצומה שהניבה לבסוף את ההישגים יוצאי הדופן שלהם"

העיר רחובות ומרכז המחוננים יארחו את התחרות הארצית שתיערך בחודש מרץ 2018, כאשר הצוות מה- WSC העולמי יגיע לשפוט בתחרות.