לאחרונה דיווחנו על ההישג המרשים של המורה תמר בורשטיין מויצ"ו רחובות, שזכתה בהצטיינות ארצית, וכעת מתברר כי תחום החינוך בעיר ממשיך לבלוט לטובה.

בשבוע שעבר ביקרו חברי ועדת פרס החינוך המחוזי במוסדות החינוך שהיו מועמדים לזכות לפרס החינוך המחוזי. אתמול (א') נודע כי מתוך מאות המוסדות המועמדים במחוז המרכז, זכו תשעה מוסדות בפרס- שניים מתוכם מהעיר רחובות.

שיעור בבית הספר "המר" | צילום: באדיבות עיריית רחובות

חברי וועדת הפרס ביקרו בשני בתי ספר ברחובות: התיכון הדתי אמי"ת ע"ש זבולון המר, ובית ספר היסודי ע"ש סמילנסקי. תיכון "אמי"ת זבולון המר" אף הומלץ על ידי הועדה למועמדות לפרס החינוך הארצי, שטרם הוכרז מי הזוכים בו. 

בוועדה נכללו מפקחים ומפקחות ממחוז מרכז במשרד החינוך, נציגת הפיקוח ממחוז ת"א, נציג רשות מקומית ניטרלית ונציגת ציבור. מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך, הגב' עמליה חיימוביץ, תבשר בקרוב במכתב רשמי למוסדות החינוך על זכייתם.

תלמידי בית הספר "סמילצנסקי" | צילום: באדיבות עיריית רחובות

ראש העיר, רחמים מלול, אמר על הזכייה: "החינוך נמצא בראש מעיינינו ואנו משקיעים בו משאבים רבים- הן בכוח אדם ובתקציבים והן בתכנים ובערכים. אני שמח לראות כי ההשקעה בתלמידים בעיר, בכל שכבה וגיל, נותנת את פירותיה. אנחנו גאים בצוות החינוכי ובתלמידים בבתי הספר הזוכים".

סגן ראש העיר, מחזיק תיק החינוך, מר זהר בלום: "פרס החינוך המחוזי ניתן לבתי הספר המר וסמילנסקי על העשייה החינוכית היומיומית למען התלמידים. אני מברך את צוות בתי הספר והתלמידים, שכן ההשקעה בחינוך למען דור העתיד משתלמת".