אומנם היום (ד') מתחיל החופש הגדול של תלמידי התיכונים, אבל ילדי הגנים יצטרפו אליהם רק בעוד עשרה ימים. על פי הדיווחים הילדים בגן העירייה בשכונת מרמורק משתוקקים לצאת לחופשה, יותר מבדרך כלל, בגלל חשש מהגננת המחליפה בגן.

מדובר על ילדים בגילאי חמש-שש, שנהנו במהלך השנה מגנן קבוע. בימים האחרונים יצא הגנן לחופשה ובמקומו הגיעה גננת שהייתה מוכרת לחלק מהילדים, היות והיא גננת מחליפה במערכת הגנים בעיר.

הורים לילדים בגן טוענים שהגננת המחליפה מפחידה את הילדים ונוקטת בשיטות חינוך שאינן מקובלות. "הילדים יצאו מהגן מפוחדים, עמדתי בחוץ ושמעתי צרחות", אומרת אם לאחד הילדים בגן.

הילדים מפחדים לחזור לגן | צילום: אביגיל קדם

"ילדים סיפרו שהוציאו אותם לבד לחצר בשמש והיא אמרה להם להעסיק את עצמם. לאחד הילדים היא אמרה שהוא אוכל כמו חזיר, לילד אחר כשהלך ואמר לה להתראות אמרה: 'תלך כבר ביי'. זו תוקפנות שלא מתאימה למי שעובד עם ילדים קטנים. הילדים חזרו הביתה מפוחדים, וחלקם בכלל לא רוצים לחזור לגן".

מדובר בנושא רגיש בשכונת מרמורק, מכיוון שלא מדובר בפעם הראשונה בה עולות תלונות מסוג זה. האם מספרת שבשנים קודמות הייתה בגן גננת שהענישה את הילדים על התנהגות לא טובה באמצעות אי האכלתם, וכשהדבר התגלה ההורים הקימו מהומה והיא הועברה לגן אחר.

"למה לא מוציאים אנשים כאלה מהמערכת?" היא שואלת. "זה לא פתרון אמיתי אם מהגן הזה היא תגיע לגן אחר, ותתנהג ככה לילדים אחרים. אנשים כאלה, שאין להם סבלנות לילדים, לא צריכים להיות במערכת".

ההורים הגישו תלונה למפקחת מטעם משרד החינוך, וכעת הם מקווים שהגננת תוצא ותימצא לה מחליפה.

תגובת עיריית רחובות: "מדובר בגננת מחליפה בלבד, שמגיעה על בסיס יומי במקרים בהם יש צורך בהחלפת הגננת הקבועה. היא איננה קבועה במערכת, אך בשל הפניות הוחלט כי עבודתה תופסק לאלתר וייעשה בירור בנושא. חשוב להדגיש כי חלק מהורי הגנים הביעו חוות דעת חיובית על תפקודה של הגננת."