תלמידי התיכונים וחטיבות הביניים יוצאים היום (ג') לחופש הגדול, ובעוד עשרה ימים יצטרפו אליהם גם תלמידי בתי הספר היסודיים. איך יעבירו יותר מחודשיים של חופשה מבית הספר?

בדיוק בשביל זה החליטו בעיריית רחובות לשתף פעולה עם רשת חוויות, ואירגנו שורה של פעילויות והופעות שישרתו ויעסיקו את הצעירים בעיר. התוכנית יוצאת לפעול לאחר שראש העיר, רחמים מלול הביע את תמיכתו ביוזמה להעניק לתושבי העיר פעילות איכותיות לשעות הפנאי בתוך השכונות, ללא תשלום או בתשלום סמלי.

אז באיזה פעילויות ניתן להשתתף? הרשימה לפניכם:

לנוער: פינות זולה וקבלת שבת לנוער וצעירים

בין פעילויות הקיץ לנוער ברחובות יהיו שחיה לילית במרכז וייסגל, נסיעה שבועית לבילוי מחוץ לעיר בספארי, לונה פארק, קרטינג, איי ג'אמפ, סרטים ועוד.

בתוך כך, ייפתחו פינות "זולה" לישיבה ברחבות הראשיות של המרכזים הקהילתיים בכל יום חמישי בין השעות 20:00 לחצות, במטרה לספק מסגרת ומקום לנוער לשעות הפנאי במהלך חופשת הקיץ.

פעילות חדשה לנוער, צעירים ולכל המשפחה, בהנחיית איתי שגב, תציע קבלת שבת לכל המשפחה בכל יום שישי, בין שש לשבע בערב, החל מה- 7.7 ועד 4.8 במרכזי חוויות השונים.

לילדים: כוכבי הילדים ומתקני לונה פארק נודדים בשכונות

בין האירועים לילדים ומשפחות, אפשר יהיה להנות ללא תשלום מהרצאה לילדים בשילוב קטעים מסרטו של הארי פוטר, ומשעת סיפור וסיפורי מכשפות לקטנים בספרייה העירונית. עוד בחינם, יוקרנו סרטים לילדים על מסכי ענק בכל מרכזי חווית.

בתשלום סמלי של 10 שקלים ניתן ליהנות ממתקני לונה פארק שינדדו בין מרכזי קריית משה, גבירול ואושיות, כולל המון אטרקציות. בין מופעי הבידור של כוכבי הילדים, בתשלום סמלי של 10 שקלים, תציג חווית במרכז שבשכונת רחובות ההולנדית את המופע של אודי ואביעד והקלמרים, במרכז רחובות החדשה את המופע של דוד חיים ובחווית שוויץ המדע את המופע של שי ורועי.

יצאו לחופש! ומה עושים עכשיו? | המחשה: שאטרסטוק

 ראש העיר, רחמים מלול: "חופשת הקיץ כוללת הוצאות מרובות להורים. הילדים ובני הנוער מתמודדים עם שעות פנאי ארוכות ולעיתים חוסר מעש. האירועים נועדו לתת מענה לצרכים אלו, כך שכולם יוכלו להשתתף וליהנות".

עו"ד יניב מרקוביץ', המשנה לראש העיר ויו"ר דירקטוריון רשת חווית: "השנה לראשונה רשת חוויות יזמה היערכות במרכזים הקהילתיים בשכונות עם פעילויות תרבות ופנאי מיוחדות, כולל הופעות של כוכבי הילדים ואירועי משפחה ונוער".

גולן ביטון, מנהל  מתנ"ס קריית משה ומנהל תוכנית הקיץ סיפר: "גיבשנו תוכנית שפונה להרבה מאוד קהלים, כי רצינו להביא לכל אחד פעילות שתתאים לו. ההכנות היו בשיתוף הרבה מאוד גורמים, בראשם מנהלים ברשת חוויות, הורים, ילדים ונוער, כך שאני בטוח שכל אחד ואחת יוכלו למצוא פעילות מתאימה".