שבוע שלם של מדע | המחשה: שאטרסטוק

משרד המדע והטכנולוגיה יוצא בימים אלה בקמפיין רחב ובו הסבר על קייטנות המדע בערי הפריפריה, על פי הפרסומים השונים, עיריות ומועצות שיבחרו לקחת חלק בפרויקט יוכלו להציע לתושבים קייטנת מדע בת שבוע ימים במחיר מסובסד של 80 שקלים בלבד.

על פי הרשימה עיריית רחובות בחרה שלא להשתתף בפרויקט ותושבי העיר זעמו והעבירו על ההחלטה ביקורת, היום הודיעה העירייה שהעיר כן תשתתף בפרויקט.

"כולם שמחו כששר המדע יצא בהכרזה שבמשך שבוע שלם יהיו קייטנות מסובסדות של מדע, אבל רחובות לא נמצאת ברשימת הערים והיישובים בהם תפעל הקייטנה, פשוט ביזיון", "אנחנו לא עיר המדע והתרבות? אפילו אם רק לשבוע אחד, זו ברכה להורים עובדים, ואם מוסיפים לכל זה את העובדה שמדובר על קייטנה מעשירה, זה אפילו כואב עוד יותר, מאיזו סיבה בעולם עיריית רחובות בחרה שלא להשתתף בפרויקט?" שאלה אם לילדים בעיר.

אליה הצטרפו הורים רבים וכאמור העירייה יצאה עכשיו בהודעה כי העיר תשתתף בפרויקט. "אכן מדובר בבשורה משמחת מאד להורים ברחובות וברשויות נוספות בישראל", נאמר מטעם העירייה. "אנו שמחים לעדכן שבניגוד לנאמר, רחובות כן משתתפת בפרויקט המבורך. אנו ממתינים להנחיות ממשרד המדע והטכנולוגיה שתגענה בקרוב ונפרסמן למען תושבי העיר בהקדם".