ברחובות מתגאים בהיותה עיר המדע, בעיקר בגלל מכון ויצמן שנמצא בה- אבל כנראה שהעירייה לא רואה אותה ככזאת. משרד המדע והטכנולוגיה יוצא בימים אלה בקמפיין רחב ובו הסבר על קייטנות המדע בערי הפריפריה.

על פי הפרסומים השונים, עיריות ומועצות שיבחרו לקחת חלק בפרויקט יוכלו להציע לתושבים קייטנת מדע בת שבוע ימים במחיר מסובסד של 80 שקלים בלבד- יתרון משמעותי לימי החופש הגדול הקרבים במהרה.

עיריית רחובות בחרה שלא להשתתף בפרויקט ותושבי העיר מאוד מאוכזבים מההחלטה. "כולם שמחו כששר המדע יצא בהכרזה שבמשך שבוע שלם יהיו קייטנות מסובסדות של מדע, אבל רחובות לא נמצאת ברשימת הערים והיישובים בהם תפעל הקייטנה, פשוט ביזיון", אומרת השבוע אדווה סגל, תושבת העיר.

לא תהיה קייטנת מדע מסובסדת | המחשה: שאטרסטוק

"אנחנו לא עיר המדע והתרבות? כסף לפסטיבלי הפסלים ולהופעות לבני נוער יש בלי סוף אבל לקייטנה מסובסדת לא? אפילו אם זה רק לשבוע אחד, זו ברכה להורים עובדים, ואם מוסיפים לכל זה את העובדה שמדובר על קייטנה מעשירה, זה אפילו כואב עוד יותר. מאיזו סיבה בעולם עיריית רחובות בחרה שלא להשתתף בפרויקט?" היא שואלת.

אליה מצטרפים הורים רבים בשאלה מדוע רחובות לא נכללת בין היישובים. "אנחנו לא פריפריה? אנחנו לא עיר שוחרת מדע?" שואל עמית, תושב העיר. "כשסוף סוף הממשלה עושה משהו שאמור להקל על ההורים ולתת לילדים קצת יותר, עיריית רחובות בוחרת לא לקחת חלק, קשה להבין מדוע".