1650 נערים ונערות מכיתות ז' מכל חטיבות הביניים ברחובות יצא ביום רביעי האחרון (7.6) למסע מורשת במחוזות העיר העתיקה בירושלים. אחרי הסיור באתרים ההיסטוריים, ערכו התלמידים טקס במיני ישראל במעמד ראש העיר, רחמים מלול, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום, מנהלים, מורים וצוות אגף החינוך בעירייה.

במסגרת האירוע, שנערך בהפקת החברה העירונית לתרבות רחובות, קיבלה כל אחת מחטיבות הביניים בעיר חולצה בצבע אחר, עליה הכיתוב "רחובותים בירושלים". התלמידים ביקרו ברובע היהודי, במנהרות הכותל, בשרשרת הדורות, טיילו על החומות ואף הגיעו להטמין פתק בכותל המערבי.

בני המצווה של רחובות בטקס מרגש | צילום: עיריית רחובות

רחמים מלול אמר לבני ובנות המצווה: חגיגת הגיעכם לגיל המצוות התאחדה השנה עם החגיגות לאיחוד העיר ירושלים לפני 50 שנה. סיירתם וטיילתם בעיר הקודש של עם ישראל וביקרתם באתרים היסטוריים המספרים את מורשת עמנו.

"אתם חוליה בשרשרת הדורות של עם ישראל, והיום בהגיעכם לגיל החשוב של עולי המצוות, זכרו תמיד לצעוד בנתיבים ראויים, לשאוף למעלה, לעלות בסולם ההישגים הלימודיים והערכיים ולגדול לתפארת משפחותיכם היקרות ולתפארת העם והמדינה. מזל טוב, עלו והצליחו".

זהר בלום: "האירוע הפך למסורת וזוכה להצלחה גדולה. אני רואה באירוע זה שליחות שמחברת את הילדים לזהותם הישראלית ולמסורת היהודית. זהו סיפוק מאד גדול לשמוע את תגובות הנערים והנערות שהשתתפו בסיור בשנים עברו ומתארים אותו כחוויה שתישאר עימם לשנים רבות".

 ראש העיר נואם בטקס | צילום: עיריית רחובות