הסתיימו עבודות ההקמה למגרש פטאנק, הראשון במועצת ברנר, שהוקם במושב קדרון. המגרש צפוי לשרת את כלל תושבי המועצה האזורית ברנר.

ה'פטאנק' הינו משחק כדור תחרותי שהגיע לישראל מצרפת ותופס כיום תאוצה בקרב מבוגרים ונוער בישראל ובעולם. משחק הפטאנק נערך בתוך מסגרת תחומה בגודל של 15 מטרים על 4 מטרים. המשטח יכול להיות אדמה, חול קשיח או כל חומר אחר המאפשר לכדורים להתגלגל.

מגרשי הפטאנק בגבעת ברנר | צילום: באדיבות המועצה

השחקנים מתחלקים לשתי קבוצות, במתכונת של אחד מול אחד, זוג נגד זוג או שלשה מול שלשה. חברי הקבוצה נושאים בתפקידים מיוחדים - מתקרבים וצולפים, והם מופעלים בהתאם להתפתחות המשחק ואופי הפתרונות הנדרשים. לרשות כל קבוצה במתכונת זוגות או שלשות, עומדים 6 כדורים.

הספורט משלב טקטיקה, יכולות חשיבה וקואורדינציה והוא אחד מענפי הספורט הבודדים בהם רשאים גברים ונשים להתחרות בצוותא באותה קבוצה או זה-מול-זה. אף על פי כן, הפטאנק נחשב משחק גברי (14% בלבד מהמקצוענים הרשומים בצרפת הן נשים), ואת זה מתכוונים לשנות בישראל.

במתחם החדש הוקמו שני מגרשים צמודים. 

ראש המועצה, דורון שידלוב: "עכשיו כשיש לנו מגרשים מעולים שכאלה, אני נרגש להזמין את כלל תושבי המועצה לקחת חלק במשחק הפטנאק. המשחק שידוע בכל העולם, יהיה ככל הנראה אפילו ענף אולימפי במשחקים האולימפיים שיערכו בפריז בשנת 2024. כמועצה, אנו נמשיך לספק אפשרויות לפיתוח הספורט ותרבות הפנאי ולעידוד הקשר בקהילה".