שינו זוארץ | צילום ראובן שוורץ

      

זה היה באוויר בשבועות האחרונים: שינוי זוארץ היה המועמד היחידי והברור ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, וכפי שפורסם כאן לאחרונה, ונדמה היה שההכרזה הרשמית היא רק עניין של זמן. אך השבוע הגיע מהפך דרמטי, הנושא בחובו משמעות גדולה גם להפועל מרמורק. 

עד השבוע היה נדמה שמדובר במינוי כמעט סגור. כאשר ועדת הכשירות בראשות השופטת בדימוס, אסתר דודקביץ', ולצדה השופט לשעבר, עו"ד אלון רום, ונשיא התאחדות המלונות, אמיר חייק, נפגשו עם שינוי זוארץ, הוא שיכנע אותם שאין לו זיקה למכבי פתח תקווה מליגת העל ולהפועל מרמורק מהליגה הלאומית, בהן שימש כספונסר בלבד. זוארץ אף הציג חוות דעת משפטית מנומקת המעידה על כך

אולם אתמול (ב'), התהפכו היוצרות כאשר ועדת הכשירות של ההתאחדות לכדורגל החליטה כי לא יוכל להתמודד על תפקיד יושב ראש ההתאחדות לכדורגל ולהחליף את עופר עיני בתפקיד. הוועדה קבעה כי הוא נמצא בניגוד עניינים בשל זיקתו למכבי פתח תקווה, הפועל מרמורק ובית”ר ירושלים.

המינוי נפסל בין היתר גם בשל סעיף הזיקה למועדונים בהם שימש כספונסר, והוסבר כי "למועמד קיימת זיקה לכל הפחות לקבוצת מכבי פ”ת בשנתיים שקדמו למועד הגשת המועמדות. מדובר בזיקה משמעותית שיש בה משום קשר דו כיווני בינו לבין הקבוצה. יתרה מזאת, המעורבות המשמעותית של המועמד בניהול בפועל של מכבי פ”ת, יש בה אולי אף לעורר שאלה לגבי היתכנות של ניגוד עניינים".

בשל החלטת ועדת הכשירות, לא ברור בינתיים, אם זוארץ ימשיך לתמוך בהפועל מרמורק בעונה הבאה