הפועל מרמורק | צילום גיל נחושתן       

יתכן ובקרוב יתרחש מהלך היסטורי על מגרשי הדשא של רחובות. מידע שהגיע לידי "מיינט רחובות" מלמד שעיריית רחובות בוחנת ברצינות אפשרות איחוד בין שתי הקבוצות הבכירות בעיר: הפועל מרמורק ומכבי שעריים. 

גורמים מספרים שאיחוד בין השתיים קרוב מהצפוי, ותהליכים לאיחוד אפשרי של הקבוצה כבר מתבצעים בחודש האחרון. המכשול היחיד שעומד כרגע בפני האיחוד הוא מסורת ארוכת שנים וגרעין אוהדים קשה שצפוי להתנגד בתוקף למהלך. 

רעיון האיחוד הוא חלק מההכנה הספורטיבית והתקציבית בעיר לקראת העונה הבאה. המטרה, לפי גורמים בעירייה, היא לבנות קבוצה חזקה בליגה הלאומית. כאשר בהליך מעורב גם בעלי קבוצת הפועל מרמורק, הזמר הרחובותי, אייל גולן. 

המהלך החל להתגבש כאשר גורמים בכירים מהעירייה פנו לראשי הפועל מרמורק בליגה הלאומית ומכבי שעריים בליגה א', וביקשו לערוך מספר פגישות. אז התברר שהמטרה היא ככל הנראה איחוד היסטורי בין הקבוצות.

גורמים בעירייה מסבירים שהמטרה היא לבנות קבוצה ייצוגית חזקה בעיר, ומאחר ולשתי הקבוצות יש גרעין אוהדים קטן, הרצון הוא לאחד אותם לקהל גדול שימלא את היציעים. כעת מתברר שכבר במהלך העונה נערכו מספר פגישות בנושא, אך לא ניתן היה לבצע מהלך דרמטי כזה כאשר עוד מתקיימים משחקים. כעת מקווים בעירייה שבעונת המלפפונים יצא האיחוד לפועל. 

שחקני שעריים באימון במתחם וייסגל | צילום: אבי מועלם

הבשורה החשובה כאן היא בעיקר תקציבית. במידה והאיחוד יצא לפועל מתכוונים בעירייה, לפי גורמים במערכת, להעביר תקציב משמעותי לקבוצה שתקום, וזאת  כדי שתוכל להיות קבוצה ראויה בליגה השנייה. בנוסף, על פי המתווה שמתסמן מכבי שעריים לא תאבד את מקומה בליגה א' אלא תשמש כקבוצה שנייה של המועדון המאוחד.

בעלי הפועל מרמורק, אייל גולן, צפוי להיות דמות בולטת בהליך האיחוד, וגורמים שהיו מעורבים בשיחות מדווחים כי גולן עצמו הבהיר שלא יצליח להחזיק את קבוצתו ללא תמיכה כספית של העירייה.