עירוני רחובות. העפילה לחצי גמר הפלייאוף | צילום שריל מרגוליס איגוד הכדוריד

       

סדרות רבעי גמר הפלייאוף של ליגת העל בכדוריד הסתיימו בשישי אחרון עם מהפך גדול וגאווה עירונית: עירוני רחובות שניצחה בחוץ 30:35 ועלתה על חשבון בני הרצליה לחצי הגמר. 

הקרב בין הקבוצות הפך את הסדרה הזו לדרמטית. תיקו רווי שערים במשחק הראשון בהרצליה (37:37), ניצחון חוץ של הרצליה במשחק השני (22:26), שיכלה לגמור בבית את הסיפור. אבל לסגל הצעיר של ג'ו מתתיה היו תוכניות אחרות במשחק הזה. הקבוצה מהשפלה ניצלה את העובדה שהרצליה חסרה את אובראד ראדולוביץ' ודימיטרייביץ' הפצועים, וניצחה בתוצאה גבוהה יותר מההפסד ברחובות, מה שהוביל להעפלה היסטורית לחצי הגמר.

ירמי סידי (10 שערים) ויואב למברוזו (9) היו המצטיינים של ג'ו מתתיה. תומר שמעוני, יוסי אפו וסהר שחק כבשו 6 כ"א עבור הרצליה, שתראה את המשך הפלייאוף מהטלוויזיה, למרות שסיימה את העונה הסדירה במקום השלישי המכובד. 

 ביום שלישי הקרוב יפתחו סדרות חצי הגמר במפגשים לוהטים בין מחזיקת גביע המדינה הפועל ראשל"צ לבין האלופה מכבי ראשל"צ (17:30 נחלת יהודה), ובין מכבי ת"א לבין עירוני רחובות (20:30, תיכונט). הסדרות ימשיכו להתקיים בשיטה של "הטובה משלושה משחקים", כאשר סדרת הגמר שתחל ב-4 במאי תהיה בשיטה של "הטובה מחמישה משחקים".