המנצחים בסגול מתקדמים לפלייאוף |צילום באדיבות ליגת ליבי

   

קבוצת הכדורסל הקהילתית של העיר, אנדנ"ט, ניצחה אמש (ג') את נתניה, וסימנה לכולם שהיא מוכנה לרגע האמת של העונה. השחקן, איתן תזזו בלט עם 17 נקודות.

למי שטרם הכיר, ליגת ליבי היא אחת הליגות המסקרנות, ערכית וחברתית, בישראל בשנים האחרונות. הליגה מונה כ-250 חברים, ומטרתה להכשיר שחקנים לליגות מקצועיות. בסיס הליגה נוצר ע"י בני הקהילה האתיופית, וכיום כ-90% משחקניה הם בני הקהילה.

הליגה הוקמה כרשת חברתית, כאשר במקביל כל שחקני הקבוצות, כל אחד בעירו, מתנדבים ותורמים למען הקהילהבליגה משחקות כיום 14 קבוצות מחדרה בצפון ועד קריית גת בדרום.

אחת הקבוצות הראשונות בליגה היא 'אנדנ"ט רחובות', שהחלה לפעול בה לפני שש שנים, יחד עם קבוצת קריית גת, אשקלון, וקריית מלאכי בגלגולה הקודם (הקבוצה הנוכחית חודשה לפני כשנתיים). 

אמש כאמור התקיים המחזור האחרון, משחק לקראת הפלייאוף של הליגה, שהפגיש בין 'אנדנ"ט רחובות', הנמצאת במומנטום חיובי, לבין 'דורה נתניה'. המשחק הסתיים בתוצאה של 58-50 לטובת הקבוצה המקומית שלנו.  

ניתן היה לראות שאנדנ"ט עלו מחויבים למשחק, שיחקו בחוכמה ובנחישות, הובילו מהרגע הראשון ולא שמטו את היתרון עד להשגת ניצחון. המשחק הוגדר כמוקש מבחינת אנדנ"ט, מאחר ובמחזור הראשון, ובשנים האחרונות, 'דורה מנתניה' התעלתה במשחקים, וניצחה אותם לא פעם

הפעם נערכו הסגולים מרחובות היטב, והגיעו עם תחמושת הגנת ברזל. המשחק  סיפק את הדרמה הראויה למשחק פלייאוף, שיתכן ויפגיש אותם במשחקי השמינית

הקלעים המצטיינים באנדנ"ט היו: איתן תזזו עם 17 נקודות ו-4 ריבואנדים. מולי מנגיסטו עם 10 נקודות ו-15 ריבאונדים, גשאו גטה עם 8 נק' ו-5 ריבואנדים, וטמנו דגו עם 7 נקודות.

המשחק הוכרע בזכות הגנה עיקשת ונחישות של כלל השחקנים, אך בעיקר בלטו וורקה אבי ומולי מנגיסטו שדחפו את הקבוצה לניצחון.