חדשות טובות לחובבי הכדורגל: אחרי זמן רב של המתנה וציפיות, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה את התוכניות שהגישה עיריית רחובות לבניית אצטדיון כדורגל בעיר.

האצטדיון המתוכנן יהיה חלק מפארק עירוני גדול- שטח הפארק יהיה 126 דונם, ומתוכו האצטדיון ישתרע על פני 40 דונם ויכלול 5,000 מושבים, כמו גם חדרי הלבשה, חדרי שופטים, חדרי עיתונאים, וכן שטחי מסחר ומתחם חנייה.

מתחם האצטדיון ממוקם בחלק הצפוני של העיר, מצפון לדרך מנחם בגין סמוך למסילת הרכבת ברחובות. אולם התוכנית המקורית להקמת האצטדיון הייתה בחלק הדרום-מערבי בעיר, וב-2012 אף החלו בבניי התשתיות להקמתו- אבל עקב התנגדות התושבים, הועתקה התוכנית לפארק תמר.

הדמיית האצטדיון המתוכנן

בנוסף לאצטדיון, במסגרת התוכנית יהיה שטח ציבורי פתוח על כ- 75 דונם הכולל שימור שביל טרזינות היסטורי ששימש קרוניות להובלת פרי, הקמת גשר הולכי רגל מעל מסילת הרכבת, מתקני משחקים, שטחי גינון, נטיעות עצים ומרחבים טבעיים לרווחת התושבים.

למרות ריבוי המכשולים בדרך, וההתנגדויות בוועדה גם בסיבוב הנוכחי- התוכנית אושרה, וכעת מקווים בעיר כי אצטדיון עירוני ברמה גבוהה יאפשר את קידום ענף הכדורגל בעיר, שכן ההיסטוריה במקומות אחרים מצביעה על כך שתשתיות ברמה גבוהה משמעותית כדי למשוך כוחות חיוביים בתחום זה לעיר.

תהליך ההקמה צפוי לארוך כשנתיים וחצי. מגרשי הכדורגל הקיימים של קבוצות הכדורגל ברחובות צפויים להפוך למתקני אימונים, והקבוצות יערכו את המשחקים הרשמיים באצטדיון.

הדמיית האצטדיון המתוכנן

לא מדובר במתקן הספורט היחידי שקורם עור וגידים: בשלוש השנים הקרובות צפויה להסתיים בניית שלושה אולמות כדורסל בעיר, וצפוי להסתיים שיפוץ אולם נוסף, וזאת בנוסף להשלמת שני מגרשים סינתטיים לאימוני כדורגל בדרום-מערב העיר.

ראש העירייה רחמים מלול אמר: "זהו הישג היסטורי. האצטדיון חיוני לעיר, ולכן נלחמנו על הקמתו במשך חמש השנים האחרונות, תוך צליחת קשיים והתנגדויות רבות. תשתית ראויה תקדם את ענף הכדורגל ואת הספורט בכלל בעיר. לציבור הגדול של שוחרי הכדורגל בעיר מגיעה חוויית צפייה איכותית במשחקי כדורגל, ולדור הבא בכדורגל מגיעה הכשרה במתקן חדשני. עם אישור הוועדה המחוזית, המכרז לבניית המגרש צפוי לצאת בשבועות הקרובים".