חברי משלחת ישראל לספורטאים בעלי צרכים מיוחדים חזרו עמוסי מדליות מהמשחקים האולימפיים שנערכו במסגרת ארגון 'ספיישל אולימפיקס' העולמי בנסיכות האמירויות, בדובאי ואבו דאבי.

נבחרת הספיישל אולימפיק | צילום: באדיבות ההורים

25 ספורטאי הנבחרת זכו במהלך המשחקים האולימפיים ב־22 מדליות בענפים ג'ודו, כדורסל, שחייה ובאולינג (ארבע מדליות זהב, שמונה כסף ועשר ארד).

את המשלחת יצגו מרחובות נבחרת הכדורסל מעמותת 'הרצון מנצח' (עשרה שחקנים), שחקני הבאולינג דן אוחיון וארן בר־פלד, והשחיינית דניאלה פאיוק.

 "משחק מותח וצמוד". נבחרת הכדורסל | צילום: באדיבות ההורים

שוש גרוספלד, אם המשלחת שליוותה את נבחרת הכדורסל וסייעה לשחקנית ארן בר־פלד: "אירחו אותנו כיד המלך, הספורטאים התאכסנו במלון חמישה כוכבים, הוגשו לנו שלוש ארוחות ביום, הכל על חשבון המארחים. נכנסנו לטקס הפתיחה באצטדיון שמנה מעל 80 אלף איש. האווירה היתה מחשמלת לצעוד עם קרוב ל־7,000 ספורטאים מ־192 מדינות בעולם. לווינו על כל צעד ושעל על ידי אנשי השב"כ מהארץ. ההנחיה לספורטאים היתה ללבוש את החליפות הפוכות מהמלון לאצטדיון, ורק על המגרש חשפו את השם ישראל".

גאווה באבו דאבי | צילום: באדיבות ההור

מיכאל שמיס, אביו של ניצן, שחקן הכדורסל: "היו מוקדמות ולאחר מכן שיחקנו בבית מול נבחרת ארצות הברית וניצחנו 40-23. ניצחנו את נבחרת קנדה 26-4, וניצחנו את נבחרת בריטניה 24-20, ואז הוחלט במזכירות להעלות אותנו לבית השני והחזק, ולשחק בחצי הגמר מול נבחרת סלובניה, שהיתה החזקה בבית השני.

המאמנים אודליה ציוני ויגאל חי שיטרית שינו טקטיקה ובמשחק מותח וצמוד ניצחה נבחרת ישראל את סלובניה בחצי גמר 38-30. בגמר מול נבחרת אוסטרליה, גברה אוסטרליה 34-15 ואנחנו זכינו במדליית הכסף המכובדת".

יעל, אמו של השחקן אבי אליהו, שהיתה אחראית על העידוד לאורך כל הדרך: "השב"כ ביקש שנעודד ללא המילה ישראל, כדי שלא נמשוך תשומת לב, אז אלתרנו ובין היתר שרנו שירי פורים".

הנבחרת באבו דאבי. בין התחרויות שרו שירי פורים | צילום: באדיבות ההורים

אסנת, אמה של שחקנית הבאולינג ארן בר־פלד: "העובדה שארן הגיעה למשחקים האולימפיים זה כבר ניצחון. ביחידים היא זכתה במקום חמישי ובמשחק היוניפייד (משחק משותף עם שחקנית באולינג מקצועית) ארן ושוש נדב זכו בזהב בבית מאוד קשה. דן אוחיון זכה במשחק קבוצתי במדליית כסף, ובמשחק היוניפייד עם השותף ישראל נחזץ, עשה דן תוצאה אישית של 204, והם זכו בארד".

חגיגת המדליה באבו דאבי | צילום: באדיבות ההורים

יעל, אמה של השחיינית דניאלה פאיוק, מספרת שלדניאלה היו קרבות קשים בבריכה: "ב־25 מטר סגנון חופשי היא זכתה בארד, וב־25 מטר גב זכתה בזהב. עם כל הקשיים שיש לדניאלה, בבריכה היא שווה כמו כל שחיין".

למשחקים הצטרפו גם חלק מההורים והאחים של הספורטאים. "היתה חוויה לא מהעולם הזה", אומרת סמדר אברהם, אמו של איתי, שחקן הכדורסל. "כשהגענו לארץ חיכו לנו עשרות רבות של אנשים שהריעו לספורטאים ובירכו אותם על זכייתם".