בעירוני רחובות נשמו לרווחה אחרי שהבטיחו את מקומם בליגת העל לעונה נוספת ונמנעו מהסתבכות במשחקי המבחן נגד הירידה. אבל מצד שני, בקבוצה מבינים שסיימו שנה מאכזבת מאוד מבחינתם ולא עמדו במטרה שהציבו לעצמם - עלייה לפלייאוף העליון.

 מתתיה. משוכנע שקבוצתו הייתה מסוגלת להשיג יותר | צילום: קובי קואנקס

כעת שוקל המאמן ג'ו מתתיה את עתידו וכלל לא בטוח שימשיך לעמוד על הקווים בעונה הבאה. "עירוני רחובות זה מועדון טוב מאוד, אבל השאלה היא מה רוצים בו ולאן מכוונים", הוא הסביר השבוע. "מדובר ביהלום לא מלוטש עם פוטנציאל גדול מאוד, וזו כבר לא הקבוצה המסכנה שלא היה לה כסף וששחקנים לא רצו להגיע אליה".

אז איפה הבעיה בעצם?


"המועדון צריך קודם כל כיוון, אבל אין לו כיוון ואין לו אסטרטגיה. ברגע שיהיו לו - אפשר לדבר. אפשר לדוגמה לבנות קבוצה על חבר'ה צעירים שיתקדמו לקבוצות יותר גדולות אחרי שנתיים שלוש. יש הרבה שחקנים של רחובות שעזבו, מספיק להביא אחד או שניים ויש קבוצה שיכולה להתמודד במקומות אחרים לגמרי. לא צריך לשלם מיליונים ולא לנסות להתחרות בראש"לציות, צריך רק לבנות קבוצה תחרותית, והקבוצה בעונה האחרונה לא הייתה תחרותית. גם אם היינו עולים לפלייאוף העליון, זה לא היה כמו בשנים הקודמות בהן יכולנו להתמודד".

מתתיה המשיך והבהיר: "אשוחח עם ההנהלה ואראה מה המטרות שלה. עדיין מוקדם לדעת, כי ההכנות של קבוצות כדוריד מתחילות מאוחר. אני גם צריך לחשוב מה נכון לקריירה שלי אחרי ארבע שנים ברחובות, אז אני מתלבט. אף אחד לא מרוצה מהסיטואציה הזו וגם ההנהלה לא סגורה על עצמה".


מקצועית, איך אתה מסכם את העונה?


"המטרה הייתה להגיע לפלייאוף העליון, לא השגנו אותה ואנחנו מאוד מאוכזבים. מצד שני, השחקנים עשו עבודה טובה בפלייאוף התחתון. זה לא היה מובן מאליו אחרי הסיבוב השני הלא טוב, אז יש גם הרגשה טובה. הדבר הכי חשוב הוא ששחקני בית צעירים, שלא ספרו אותם, קיבלו את הבמה והוכיחו שהם יכולים לשחק בליגת העל. הם הוכיחו שהם יכולים לעזור לאגודה ובעונה אחת הפכו לשחקנים לגיטימיים. זה מעודד".

המאמן משוכנע שקבוצתו הייתה מסוגלת להשיג יותר: "תמיד יש מחשבה כזו. היה לנו סיבוב ראשון מצוין, סיבוב שני כישלון ופלייאוף תחתון מצוין. ניצחנו יריבות ישירות שלנו בפערים גדולים עם כדוריד טוב, ואלה לא קבוצות שאנחנו בהכרח יותר טובים מהן".

יו"ר עירוני רחובות, עו"ד מוטי מרגלית, התייחס לדבריו של מתתיה השבוע והודה: "אנחנו אכן לא סגורים על עצמנו עדיין כי היינו בהלם ממה שקרה לנו לקראת הסוף ולא הסכמתי לדבר עם אף אחד על שום דבר לפני שידעתי מה קורה איתנו. סיימנו את העונה ועכשיו נשב לשוחח ונארגן את הכל. אני לא שולל שום דבר ולא סגרנו את הדלת לאף אחד, ההפך. זה תלוי בהרבה גורמים ונראה איזה חיזוק נוכל להביא. ג'ו רוצה להצליח וגם אנחנו, אבל נצטרך לבדוק מה היכולות שלנו. זה משפיע על הכל. אם הכל יסתדר עם ג'ו מה טוב, ואם לא אז נחשוב אחרת".


סיימתם עונה מאכזבת מבחינתכם.


"אנחנו לא מרוצים בגלל שההפרש ביננו לבין המקום השביעי היה שתי נקודות בלבד. הרצליה הגיעה לשם אחרי שניצחנו אותה פעם אחת ופעם נוספת המשחק הסתיים בתיקו אחרי שאיבדנו יתרון בן חמישה שערים, אז עם עוד שער אחד היינו בפלייאוף העליון. הסיבוב השני שלנו היה גרוע ביותר ושילמנו את המחיר. הייתה סדרת הפסדים שהורידה אותנו מהמקום הרביעי לתשיעי בגלל חוסן מנטאלי ומזל, וגם ההפסד של מכבי ראשון לציון להרצליה הרס לנו. זה היה הזוי, כי ברור שמכבי ראשון לוקחים אותם בהליכה".


מרגלית הוסיף: "בתקופה הלא טובה סבלנו מהפציעה של השוער שלנו (מילאן קוסאנוביץ') וברגע שהוא חזר השתנתה התמונה. גם יואב לומברוזו אמור היה לחזור, אבל נשאר בגרמניה והוא שחקן שהיה שווה לנו עוד שני ניצחונות לפחות. איתו בטוח שהיינו עולים לפלייאוף, אבל גם בלעדיו היינו צריכים לעשות את זה. ג'ו לא אשם, יש לו חלק בזה כמו לכל אחד מאיתנו, הוא עשה עבודה טובה ואנחנו לא באים אליו בטענות. הוא מאוד השתדל והוא אחלה מאמן. בארבע שנים איתו עשינו כברת דרך רצינית. אין לנו טענות לאף אחד למרות שכל אחד יכול היה לעשות קצת יותר ואז הכל היה נראה אחרת".