קרדיט: דוברות גדרה

עילאי כהן (9.5) מגדרה זכה בפעם השנייה ברציפות באליפות ישראל בהתעמלות. החלום הגדול של עילאי הוא לייצג את ישראל באולימפיאדה. בינתיים, הוא מתאמן ברצינות באולם האימונים לצד בכירי ענף ההתעמלות: אלכס שטילוב, אנדרי מדבדב וארטיום דולגופיאט.

תכירו את אלוף ישראל בהתעמלות מכשירים שנה שניה ברציפות: עילאי כהן בן 9.5 מגדרה. עילאי, שסיים בימים אלה את לימודיו בכיתה ד' בביה"ס "קשת" בגדרה. עילאי קטף את התואר בתחרות שהתקיימה לאחרונה וכוללת שישה תחומים: התעמלות קרקע, מקבילים, מתח, קפיצות, טבעות וסוס סמוכות. "זה מרגש אותי כל פעם שאני מצליח לזכות", אמר השבוע.

את הקריירה שלו החל האלוף הצעיר לפני ארבע שנים, כאשר השתתף בחוג התעמלות, משם התקדם לאימון מקצועי בתל אביב, לאחר שעבר את הבחינות. לפני שנתיים התארח עילאי בתכנית של אלי יצפאן, "הם גדולים", אז היה סגן אלוף הארץ בן שבע. שנה לאחר מכן זכה עילאי לראשונה באליפות (דרגה 3) וכעת, כאמור, קטף את האליפות בפעם השנייה (דרגה 4).

עבור עילאי העיסוק בספורט אינו זר וגם בני משפחתו עוסקים בספורט כתחביב, עם זאת, הוא היחידי בבית שלקח את העניין ברצינות וכבר הגיע כבר להישגים והיד כמובן עוד נטויה.

"אנחנו אוהבים ספורט, כאורח חיים אבל הרמה שהגיע אליו זה היה מהר ויציב עוד כשהיה תינוק", סיפרה אימו, גלית. "כשעילאי היה קטן, הוא ראה את אחיו עושה עמידת ראש ומיד ניסה לעשות כמוהו". התחביב של הילד שהפך למקצועי גם דורש מהמשפחה השקעה לא מבוטלת: "זו המון השקעה סביב השעון, זה אומר לדאוג לתזונה, לאימונים, לשיעורים פרטיים. יש לנו שיתוף פעולה מבית הספר ומהמורה, מה שגם אפשר לו להשתתף בשבוע אימונים בקרואטיה, כיום עילאי מתאמן בנבחרת ישראל לילדים של המאמן אילן גזית".

ראש המועצה המקומית גדרה, יואל גמליאל, נפגש השבוע עם האלוף הצעיר והעניק לו תעודת הוקרה והערכה על הישגיו הספורטיביים. "פגשתי באלוף הצעיר והמקסים ובירכתי אותו. בעיני, מדובר ללא ספק בהישג משולש: גם הישג אישי של עילאי, גם כבוד למועצה המקומית גדרה וכמובן גאווה ישראלית. נמשיך לטפח את הספורט", אמר גמליאל.  

אז מה החלום הגדול של עילאי? להתקדם ולהגיע לאולימפיאדה. גם עכשיו, כשכולם יצאו לחופש הגדול או שוהים ב"קייטנה של הקיץ", עילאי מעביר את יומו באולם הספורט לצד מושאי הערצתו: אלכס שטילוב, אנדרי מדבדב וארטיום דולגופיאט.

עילאי, מה תרצה לומר לילדים בגילך?

"אם יש משהו שאתם אוהבים, תשקיעו ותתמידו בו, ככה מצליחים בהתעמלות, בכדורגל ובכל מה שתבחרו".