לפני שהם טסים לייצג את ישראל בשבוע הבא בתחרויות ה'ספיישל אולימפיקס' העולמיות באבו דאבי ודובאי, הגיעו הספורטאים הרחובותיים לקבלת פנים מיוחדת וברכת הדרך מראש העירייה, רחמים מלול, ומחזיקת תיק אוכלוסיות מיוחדות , אורית שרגאי.

קבלת פנים לספורטאי הספיישל אולימפיק | צילום: דוברות עיריית רחובות

הספורטאים שייצגו אותנו בעולם הם עידו גרוספלד, רון פרלוב ואליק סימור – שחקני נבחרת הכדורסל, דן אוחיון- שחקן נבחרת הבאולינג ודניאלה פאיוק גומס מנבחרת השחייה. בביקור שלהם בלשכת ראש העירייה גם הוענקה להם מלגה מיוחדת, כ- 5000 שקלים לכל ספורטאי/ת, המהווה כמחצית מעלות הנסיעה לתחרות.

הספורטאים הציגו עצמם בפני ראש העירייה, סיפרו על תחום העיסוק שלהם, האהבה והליווי של המשפחות, ההכנה לתחרויות וההנאה בעיסוק בספורט על אף המוגבלויות שעמן הם מתמודדים. הספורטאים גם הודו לראש העירייה על התמיכה שעיריית רחובות מעניקה להם, בין היתר בהעמדת מתקן לאימונים. עמותת "הרצון מנצח" שמתאמנת ברחובות במסגרת פעילותה של ספיישל אולימפיקס.

"התרגשתי מאוד לפגוש את ספורטאי ספיישל אולימפיקס. אין לי ספק כי הם ייצגו בכבוד גדול את רחובות ואת מדינת ישראל . התרשמתי מאוד לשמוע על ההתמודדות המיוחדת שלהם, ובעיני הם דוגמא לניצחון הרוח על הגוף. אני מאחל להם הצלחה גדולה והנאה בתחרויות", אמר ראש העירייה, רחמים מלול. 

על כך הוסיפה חברת המועצה אורית שרגאי, מחזיקת תיק אוכלוסיות מיוחדות ובית הספר להורים, ואמרה: "כשלקחתי על עצמי את תיק אוכלוסיות מיוחדות, המטרה שלי הייתה ברורה. להוכיח שהרצון מנצח ולעשות כל שניתן כך שאנשים עם צרכים מיוחדים יוכלו להשתלב בקהילה כשווים בין שוויםהספורטאים של הספישל  אולימפיקס הם דוגמא מצוינת לכוח רצון ויכולותיהם הנפלאות מדגימות כמה אנחנו כחברה נרוויח משילובם  וחיזוקם של אנשים עם צרכים מיוחדים".