המצווה החשובה ביותר בחג הסוכות היא כמובן בניית הסוכה. יש מי שבוחר בשיטה המסורתית של סדינים וקורות, ואחרים מעדיפים סוכה מוכנה חסכונית בזמן ושימושית גם לשנה הבאה. אלה וגם אלה זקוקים לארבעת המינים, סכך, וקישוטים שינעימו לאושפיזין את הביקור. איפה משיגים את זה ברחובות? יצאנו לבדוק. (המחירים נכונים ליום הבדיקה - יום חמישי ה-20.9.18). 

קישוטי סוכה במקס סטוק | צילום: אביגיל קדם

ארבעת המינים 

בשלושת הימים הקרובים (20-23.9) יפעל ברחוב עזרא וברחבת מתנ"ס 'תקוותנו' ברחוב הרצל 108 שוק 'ארבעת המינים'. בשוק ממתינים לכם דוכנים רבים בטווחי מחיר שונים (האתרוג הוא בדרך כלל היקר ביותר). מבדיקת 'מיינט רחובות' עולה שניתן להשיג את כל ארבעת המינים במחיר שנע בן 100 ל-150 שקלים. 

סכך 

בשוק 'ארבעת המינים' ניתן לרכוש גם סכך, כאשר המחיר נע בין עשרות שקלים לכפות דקלים ועד ל-350 שקלים עבור סכך במבוק גדול ורב פעמי.  

סכך במבוק מצאנו גם בחנות 'מקס סטוק' במתחם בילו, שם המחיר עומד על 80 שקלים (תלוי בגודל הסוכה). 

אפשרות נוספת לסכך המסורתי היא ברחוב הזית  שבמושב בית גמליאל. שם ניתן להשיג כפות תמרים במחיר של 15 שקלים, כאשר מינימום רכישה עומד על חמש כפות. כאן תיאלצו להגיע עם רכב שניתן להעמיס עליו את הסכך.

האפשרות הזולה ביותר היא של קק"ל שתחלק השנה סכך לקהל הרחב ללא תשלום. חלוקת הסכך תתקיים מחר (שישי ה- 21.09) בין השעות 09:00-12:00 אזורי חלוקה: יער בן שמן ויער חוף הכרמל /גוש שגב. אתר חלוקה נוסף הוא ביער אלעד (לאורך נחל מזור דרומית לאלעד), בין 09:00-12:00 (החלוקה עד גמר המלאי).

חלוקת סכך | צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל

סוכות מוכנות 

בחנות 'מקס סטוק' במתחם בילו פתחו השנה מחלקה לכבוד סוכות, ושם מצאנו שמחיר סוכה סטנדרטית עולה 250 שקלים. בנוסף מוצעים למכירה גדלים שונים של סכך במבוק ומאות סוגי קישוטים, חבלים, אזיקונים ועזרים נוספים לבנייה וקישוט הסוכה.

גם ברשתות הגדולות מצאנו סוכות מוכנות במחירים יחסית נוחים. ברשת 'אייס' גילינו שמחיר 'סוכת שלום' מוכנה נע בין 350 ל-650 שקלים (תלוי בגודל הסוכה). ברשת 'הום סנטר' מצאנו סוכות מוכנות בטווח שבין 400 ל-800 שקלים. ברשתות אלה ניתן למצוא גם סכך במבוק, כאשר המחירים נעים בין עשרות למאות שקלים (תלוי בגודל הסכך). 

חוגגים סוכות | המחשה: שאטרסטוק

קישוטים לסוכה

בכל הרשתות הגדולות ניתן למצוא קישוטים לסוכה במחירים שונים, אבל גם בחנויות שמתחת לבית תוכלו להתקשט לחג. קישוטי סוכה מוכנים מצאנו בחנויות 'כל בו עופר', 'אטרקציה', 'ג'מבו סטוק', ורמזור צעצועים' ו'חפציבה'. אפשרות שנייה היא לרכוש חומרים ליצירת קישוטים ביתיים, כמו למשל רצועות צבעוניות מנייר להכנת שרשראות. מה שמוזיל את ההוצאה הכספית. 

טווח המחירים בחנויות בהן ביקרנו נע בין שקלים בודדים לפריט ועד עשרות שקלים לקישוטים גדולים ושרשראות. קניית מספר קישוטים במארזים עשויה להוזיל את הקנייה. 

כך לדוגמא, דגלי שמחת תורה גדולים נרכשו בשני שקלים, סרטים לסוכה בשקל וחצי, מארזים הכוללים עשרה קישוטי סוכה בעשרה שקלים, פירות לתלייה בטווח שנע בין 5 ל-10 שקלים ועוד.