תוכנית של עיריית נס ציונה, העוסקת בהקמת בניין מגורים בגובה ארבע קומות על שטח פתוח שמשמש כיום כשטח ציבורי, מכעיסה מאוד חלק מתושבי שכונת מליבו בעיר.

הסיבה, לטענת התושבים: הקמת בניין מגורים במקום תפקיע מידיהם שטח ציבורי חשוב שאינו מאוכלס מזה שנים ארוכות.

כאן יקום בניין | צילום: שי אלבלינג

מדובר בגוש 5102 חלקה 264, שטח הנמצא כיום בקרבת גינת הכלבים השכונתית, מקום המושך אליו מדי שבוע תושבים ומבקרים רבים.

על פי המידע שקיבלו כמה מתושבי השכונה שבאו לבדוק בעקבות שמועות האם במקום יוקם בניין מגורים, הם גילו כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אכן מטפלת בנושא העברת הזכויות על השטח לידי ידיים פרטיות. אם המהלך אכן ייצא לפועל, אמור להיבנות במקום בניין פרטי ובו 20 יחידות דיור.

"לא נראה הגיוני לקחת שטח ציבורי פתוח שנמצא במצב הזה במשך שנים ולהפוך אותו לעוד בניין מגורים", אומר רונן לשם, תושב השכונה. "מבחינתנו זה שטח פתוח שנותן קצת אוויר באיזור, במיוחד ליד גינת הכלבים, והקמת בניין חדש, מה עוד שהוא אינו גדול, אינה צורך חשוב בעינינו".

בעקבות הגילוי כי בעירייה מקדמים את המהלך להעברת הקרקע ליזם פרטי, ייתכן שבמסגרת עסקה נדל"נית הקשורה לשטח אחר בעיר הנמצא בידיים פרטיות, מתכוונים התושבים להיאבק נגד הבנייה במרכז השכונה.

בפנייה שהעבירו לאחרונה לעירייה, מבקשים התושבים לשקול מחדש את מתן האישורים לבנייה בשטח המדובר.

"למרות מצוקה של יחידות דיור באיזור הזה של העיר, אנחנו בהחלט חושבים שיש מקום להשאיר שטחים פתוחים, בוודאי שבלב שכונה כמו שלנו, שיש בה צביון מיוחד ושקט", אומרים התושבים. "דעתנו היא שבמקום להקים במקום עוד בניין, אפשר פשוט לפתח אותו כפארק ציבורי קטן, מה שבוודאי יעלה פה את רמת החיים ואת ערך הנכסים".

למרות בקשה חוזרת, מעיריית נס ציונה לא נמסרה תגובה עד מועד סגירת הגיליון.