בשורה טובה לבעלי דירות בבתים משותפים ברחובות, לאור אישורה של תוספת לחוק עזר עירוני, העוסקת בשיפוץ חזיתות בניינים בסיוע ותמיכת העירייה.

אמיר ירון | צילום: אבי מועלם

בסוף השבוע שעבר התבשר חבר מועצת העיר והממונה על תיק ההתחדשות העירונית, אמיר ירון, כי משרד המשפטים ומשרד הפנים אישרו את הרחבת חוק העזר העירוני בנושא.

משמעות הדבר היא כי כעת תוכל העירייה לסייע במימון שיפוץ של חזיתות בנייני מגורים, וכעת תקציב בלתי רגיל (תב"ר) בגובה חצי מיליון שקל עומד על שולחנה של מועצת העיר, ומוכן לשימוש לצורך זה.

ירון, שקידם את התוספת לחוק, מספר כי החליט לפעול בנושא לפני למעלה משנתיים.

"היה קו פתוח ללשכת ראש העירייה בנושא התחדשות עירונית, ותושב שהתקשר סיפר שהבניין שבו הוא גר זקוק לשיפוץ אבל הוא אינו עומד בקריטריונים המאפשרים שיפוץ במסגרת תמ"א 38", מספר אמיר. "בעקבות אותה שיחה בדקתי את הנושא וגיליתי שיש רשויות שיש להן הרחבת חוק עזר עירוני שעוסקת בשיפוץ חזיתות בבנייני מגורים והחלטתי לקדם את העניין".

שנתיים ארוכות חלפו מאז בוצעו הצעדים הראשונים בנושא, כשגם מועצת העיר, שחלק מחבריה דחו את ההצעה לקידום התוספת, עיכבה את אישור הרחבת חוק העזר העירוני.

בסופו של דבר, לפני חודשים אחדים אושרה הצעתו של ירון והנושא הועבר, כנדרש בחקיקה של כל חוק עזר עירוני, לאישור משרד הפנים ומשרד המשפטים.

כעת, בעקבות האישור, תצטרך מועצת העיר להחליט לאן יופנו כספי התב"ר, וירון מכריז כי הסכום הגדול יחולק בין מספר בניינים בכל שכונות העיר.

"נעשה הכל בשיקול דעת ובתשומת לב, ובמקביל יש מחשבה לרתום לנושא את האגודה לתרבות הדיור", מגלה ירון. "אנחנו נקצה מעת לעת את הסכומים ונדאג לתב"רים נוספים, והאגודה תסייע לתושבים המעוניינים בשיפוץ בהיבטים המשפטיים והייעוציים".