תושבים משכונת רחובות המדע מתכוונים להגיש לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה התנגדות להקמתו של מבנה ציבור בדרום־מערב השכונהמדובר במבנה בגובה חמש קומות, שעל אף שאושר לבנייה אופי השימוש בו טרם נקבעדבר שמטריד מאוד את תושבי האיזור.

השטח שעליו מתוכנן המבנה | שי אלבלינג

השטח שעליו ייבנה המבנה ממוקם בחלק העורפי של רחוב פלדי, בין מתנ"ס 'חוויות'  לבניין מגורים ברחוב פלדי 5 וגינה ציבורית.

נציגים מטעם תושבי השכונה שביקרו בשבוע שעבר במשרדי אגף ההנדסה העירוני ובחנו את תוכניות הבנייה באיזור, הופתעו לגלות כי עדיין לא נקבע השימוש למבנה הציבור, דבר שנראה להם תמוה.

לצדו של מבנה הציבור ייבנה בניין מגורים ובו כ־70 יחידות דיור, אולם לגבי מבנה זה אין לתושבים כל התנגדות.

"מטרידה אותנו העובדה שיוקם פה מבנה של חמש קומות שכרגע בכלל לא מצוין מה יהיה בו", אומר יואב פרלשטיין, תושב השכונה. "לפי שמועות, שעליהן אנחנו מתבססים, ייבנה פה מרכז קהילתי שייעודו טרם נקבע, אולם לטעמנו הציבור חייב לדעת מה יהיה שם לפני שתתחיל הבנייה בשטח".

התושבים חוששים, כי לאחר הקמת מבנה הציבור תחריף בעיית החניה באזור.

"הקביעה של אופי הפעילות במקום קריטית לנושא של החניה, כי אם יהיה פה מתחם של קופת חולים תהיה פה תנועה ערה של כלי רכב, ואם יהיה פה מרכז קהילתי או בית כנסת, אז יהיו פה הרבה פחות כלי רכב", מסביר אלי שושן, תושב הרחוב.

כך או כך, לתושבים, החוששים מפגיעה באיכות חייהם או מירידה בערך נכסיהם, עומדת הזכות להביע התנגדות בישיבת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, וסביר להניח שכך ינהגו.

מעיריית רחובות נמסר: "מדובר במגרש פרטי, שבעליו ביקשו לשנות את יעודו ממרכז ספורט למגורים. העירייה הסכימה בתנאי שיופרש חלק ממנו לצורכי ציבור. יעוד המבנה ייקבע בתיאום עם תושבי השכונה ובהתאם לצרכיה".