אתר בניה (צילום: יעל שרר)

   

בשורה טובה לצעירים תושבי גדרה, במיוחד עבור אלה שנולדו וגדלו בה, לאחר שנציגי משרד השיכון הודיעו לראש המועצה, יואל גמליאל, על הקצאה של 72 דירות חדשות נוספות לבני המקום.

מדובר על הגרלה נוספת, שנייה במספר, שתתקיים בשבועות הקרובים במסגרת ההכנות לאיכלוס פרויקט 'מחיר למשתכן' בדרום‑מזרח המועצה, הפעם במתחם המגורים הנבנה על ידי חברת 'אביסרור'.

לפני כעשרה חודשים פנו תושבים במועצה לגמליאל לאחר שבהגרלה הראשונה שהתקיימה זכו רק 194 מבני המועצה בזכות לרכוש דירה מוזלת באחד הפרויקטים, שבנייתו מתבצעת בימים אלה.

עשרות מתושבי המועצה שלא זכו, פנו לגמליאל וביקשו ממנו לבדוק אפשרות לקיום הגרלה נוספת, בקשה שהתקבלה כאמור בחיובגמליאל הצליח להיענות לבקשת התושבים בין השאר לאחר שהושגה הסכמה על הגדלה של מספר יחידות הדיור שייבנו במתחם 'אביסרור' בפרויקט.

הסכמה זו הובילה לכך ש־70 מתושבי גדרה שיגישו הצעות באתר משרד הבינוי והשיכון יוכלו לזכות באפשרות לרכישת דירה במחיר מוזל

למי שמתכונן להשתתף בהגרלה חשוב לדעת כי הדירות יהיו בנות 80‑110 מ"ר, ומחירן יעמוד בממוצע על כ־10,400 שקל למטר בנוי.

יצוין כי בחודשים האחרונים נרשמת מגמה של מצוקת דיור בשטחה של גדרה, בעיקר בגלל גידול האוכלוסייה ביישוב וההיצע הנמוך יחסית של דירות ובתים למגוריםבנוסף, בעקבות היצע נמוך של בתים פרטיים לשכירות ולרכישה ביישובים הכפריים באזור, מחפשים רבים מהרוכשים הפוטנציאליים אפשרויות דומות בגדרה, הנחשבת ליישוב שקט ובעל אופי כפרי.

"כל תוספת שיכולה לעזור לבני המקום היא מבורכת", אומר אבי מזעקי, תושב גדרה. "יש פה לא מעט זוגות צעירים עם ילדים שההורים שלהם חיים פה, או צעירים רווקים בני 35 ומעלה, שיכולים להשתתף בהגרלה לרכישת הדירה, וזה דבר גדול".