כאן ייבנו 6000 דירות | צילום שי אלבלינג

           

הישג משמעותי לעיריית רחובות ולאגף ההנדסה, לאחר שקבינט הדיור הממשלתי אישר לפני כשבועיים את בנייתם של שלושה מתחמים מועדפים לדיור בשטחים הנמצאים בתחום השיפוט של העיר

השטח המעורר את העניין הרב ביותר ממוקם במזרח העיר, ממזרח לכביש העוקף המחבר בין רחוב ירושלים לפארק המדע, וזאת משום שאיזור זה לא היה מעורב בשנים האחרונות בתוכניות העירייה.

מדובר במאות דונמים של קרקע, חלקה בבעלות פרטית וחלקה אדמות רשות מקרקעי ישראל, שעליה ייבנו בשנים הקרובות אלפי יחידות דיור.

נכון לעכשיו שוררת בעירייה אופוריה, אולם סביר להניח שבשלב מתקדם יותר של התהליך יצוצו התנגדויות למהלך הרחב, שכן מדובר על בנייה בשטח פתוח וירוק, החוצץ כיום בין שכונותיה המזרחיות של העיר לבין כביש 40, המחבר בין הכניסה הדרומית לעיר לבין רמלה.

בעירייה מבינים גם כי האישור שניתן להם לתכנן בנייה בשטח, עשוי להקל מעט את הדאגה בדבר מחסור אפשרי ביחידות דיור, ולאפשר לעירייה לסגת בשלב זה ממאבק שהיא מנהלת מול מושב כפר ביל"ו בדרישה לקבל 300 דונם מאדמות היישוב לצורך ביצוע פרויקט התחדשות בשכונת אושיות בעיר.

במהלך הדיונים בין הצדדים עלתה האפשרות כי פרויקט ההתחדשות יבוצע דווקא בשטחים הפתוחים שממזרח לעיר, וכעת, עם החלטת קבינט הדיור לאשר שימוש בקרקע, נראה כי נמצא פתרון שיהיה מקובל על שני הצדדים ולא יפגע באף אחד מהם.

"הבנייה במזרח העיר תהיה על חלק מהשטחים כמובן, ועדיין יישארו שטחים ירוקים רבים ממזרח לשכונות האלה", אומר גורם בעירייה המעורה בפרטי התכנון. "בנייני המגורים לא יהיו קרובים בכלל לכביש 40. גם בהדמיה שהוצגה רואים כי בין בית העלמין שבאיזור לכביש 40 יישאר שטח רחב ופתוח וטבעי".

לדברי אותו גורם, התוכנית מבוססת על הרחבת השכונות הסמוכות בצורה מידתית, שתאפשר תוספת של אלפי יחידות דיור ועם זאת תשמור על הצביון הכפרי של האיזור.