רחובות במבט מלמעלה |צילום עיריית רחובות

   

עיריית רחובות מודיעה: שיא במתן היתרי הבנייה ברחובות בשנת 2017. לפי נתוני העירייה בשנת 2017, הנפיקה היתרי בניה ל- 1554 יחידות דיור ברחבי העיר, פי 2 ממספר ההיתרים שהוצאו בשנת 2016 – 880 יחידות דיור. 

מנתונים שסוכמו בימים אלה באגף הרישוי והתכנון במנהל ההנדסה עולה שבשנת 2017 הכפילה עיריית רחובות את מספר ההיתרים שהונפקו לבניית יחידות דיור ליזמים ומבקשים שונים. בשנת 2017 הונפקו היתרי בנייה ל- 1550 יחידות דיור, לעומת 880 יחידות דיור בלבד בשנת 2016.


"מדובר במספר חסר תקדים במונחי העיר רחובות" אומר שגיא תמרי, מנהל אגף הרישוי והתכנון במנהל ההנדסה. "היקף כזה של יחידות דיור מאושרות לבניה מאפיין ערים גדולות הרבה יותר מרחובות. צריך להבין שבמערכת יש הרבה בקשות להיתרי בנייה, ואנו עושים הכל על מנת להביא לאישורן בהקדם, בתהליך קצר, מהיר עד כמה שאפשר ושאינו מכביד על המבקשים, יחד עם שמירה על הוראות החוק והבטיחות ללא התפשרות".

ראש העירייה, רחמים מלול: "הביקוש ההולך וגדל של זוגות צעירים ומשפרי דיור לרכוש דירה ברחובות נותן את אותותיו ואנו נענים לאתגר, ומייעלים את המערכות במטרה להוסיף עוד יחידות דיור מאושרות לבנייה בעיר. אנו רוצים לאפשר לכמה שיותר תושבים לרכוש כאן דירה, ולכן התווינו מדיניות של מערכת יעילה וידידותית הן לאזרח והן ליזמים מגישי הבקשות בכל הקשור בטיפול בבקשות להיתרי בנייה. השקענו מאמץ גדול וזמן ניהולי רב ביישום מדיניות זו. הכפלת מספר היתרי הבניה שהונפקו לשנת 2017 היא התוצאה".

מלול מדגיש שלא מדובר רק בבנייה בשכונות החדשות. "אנו משקיעים מחשבה רבה ומשאבים גם בשיפור הבנייה בשכונות ותיקות, ובנוסף עובדים על הליכי תכנון לעוד עשרות אלפי יחידות דיור בעיר. הכול במטרה לבסס את מעמדה של רחובות כעיר מובילה במדינה", הוא אומר.