המקום שבו ייבנו האולמות

מאות מתושבי שכונת בר לב החדשה במועצה המקומית מזכרת בתיה העלו בשבועיים האחרונים הילוך, בכל הקשור למאבקם נגד הקמת שלושה אולמות אירועים באזור הדרום‑מזרחי של השכונה.

הידיעה על הקמת האולמות התקבלה כבר לפני למעלה משנה, אולם רק לאחרונה, כאשר החלו עבודות תשתית להכשרת השטח, החליטו התושבים לפתוח במחאה ציבורית נגד המהלך, הכוללת החתמה על עצומה ופנייה להנהלת המועצה.

לטענת המתנגדים בשכונה, שחלק גדול ממבניה הם בתים פרטיים או בניינים בני שלוש קומות לכל היותר, הפעלת שלושה אולמות אירועים בקרבה כה גדולה לבתי השכונה תגרום להם נזק רב. מדובר לטענתם לא רק בנזקי רעש ואיכות הסביבה, אלא בעיקר בירידת ערך נכסי הנדל"ן שברשותם.

"כשהגענו לכאן לא ידעתי שייבנו פה אולמות אירועים, והאמת שלא שאלנו בכלל כי זה לא היה נראה לנו הגיוני", מספר אלעד דיין, שרכש בית פרטי בשכונה לפני כשנתיים. "תיארתי לעצמי שזו תהיה שכונה שקטה ולצדה תחנת רכבת שתעלה את ערך הבתים בשכונה, אבל לא חשבנו שיבנו פה אזור תעשייה קטן שיעשה הרבה בלגאן".

לטענתם של דיין ותושבים אחרים, הפעלת האולמות, שייבנו בסמוך לתחנת הרכבת שהקמתה נשלמת בימים אלה, תגרום לפגיעה קשה בתושבים.

"שלושה אולמות אירועים זה המון רעש, המון תנועה והמון מהומה, וכל זה באמצע שכונה שקטה, שאנשים השקיעו את כל החסכונות שלהם בקנייה של בית או נכס אחר בה".

אלירן ארביב, שקנה דירה בבניין המרוחק מאות מטרים מהמתחם שבו אמורים להיבנות האולמות, מוטרד מאוד מהעתיד לבוא. "הבנו שכבר יש אישורים והמהלך מקודם, ואנחנו מקווים שהנהלת המועצה תתעשת ותעשה משהו", הוא אומר. "ברגע שהאולמות יתחילו לעבוד, מחירי השכירות יצנחו, וככה גם הערך של הדירות. זה די ברור, בהתחשב בעובדה שיהיה פה אזור תעשייה קטן, אבל רעש גדול".

מהמועצה המקומית מזכרת בתיה נמסר בתגובה: "הנושא נדון בוועדות השונות ונמצא בתהליך".