על אף הקשיים בהתארגנות של תושבי שכונת קריית משה לקראת ביצוע פרויקט ההתחדשות הגדול בשטח השכונה, בעיריית רחובות אופטימים מאוד בנוגע לתהליך, וזאת בעיקר משום שבשבוע שעבר עברה התוכנית שלב משמעותי ביותר בדרך לאישורה הסופי.

קריית משה | צילום: אביגיל קדם

מדובר על הפקדה של התוכנית ל־30 יום, וזאת בסיומו של הדיון בהתנגדויות שהוגשו לגבי חלק מפרטי התוכנית, שחלקן התקבלו.

משמעות הדבר היא כי כבר בעוד כשבועיים יאושרו רוב פרטי התוכנית כפי שהוגשה לראשונה, בתוספת תיקונים קלים שביצעה הוותמ"ל (ועדת התכנון הארצית למתחמים מועדפים לדיור).

על פי הערכת אנשי מינהלת ההתחדשות העירונית שבראשה עומדת אור גולדפרב, בתוך שלושה חודשים יאושרו כל פרטי התוכנית וניתן יהיה להוציא היתרי עבודה ובנייה.

"בעלי הדירות בכל המתחמים בקריית משה משקיעים מאמצים רבים בקידום מימוש התוכנית, בבחירת נציגים ובחירת עורכי דין שיבטיחו את זכויותיהם", אומרת גולדפרב.

"המינהלת עומדת לרשות בעלי הדירות וחשוב להדגיש כי טרם החתימה עם עורך דין מטעם הדיירים או יזם, מומלץ להתייעץ עם המינהלת".

מבט לעתיד על קריית משה | הדמייה: עיריית רחובות

למרות ההתקדמות המשמעותית בהליך הבירוקרטי בוועדות התכנון, ועל אף פעילות המינהלת בקרב תושבי השכונה, גורמים באגף ההנדסה העירוני מביעים חשש כי העיכוב בהתארגנות הדיירים לקראת הפרויקט יפגע בלוח הזמנים שלו.

לגישה זו שותפים גם לא מעט מתושבי השכונה, בעיקר צעירים המטפלים בנושא עבור הוריהם הקשישים המתגוררים בה.

"על פניו הכל נראה מעולה והתוכנית אמורה לשנות לגמרי את החיים פה ולהגדיל את ערך הנכסים פי כמה, אבל זה תהליך מורכב, בטח עבור ההורים שלנו", אומר אבי טגניה, שהוריו מתגוררים בשכונה. "למרות שיש מתורגמן בכל מפגש שמסביר להורים במה מדובר, הם לא ממש סגורים על מה שצריך לקרות וזקוקים לתמיכה צמודה של הילדים, מה שלא תמיד מתאפשר, אבל אין לנו ברירה אלא לקוות לטוב, וכך נעשה".