חברי מינהלת ההתחדשות העירונית בשכונת קריית משה ברחובות התכנסו בשבוע שעבר לדון בהמשך התהליכים לקראת יציאתה לדרך של תוכנית הענק, וכדי לספק תשובות לתושבים המודאגים, שביקשו להיפגש עימם.

שיכונים בקריית משה | צילום: אבי מועלם

כזכור, לפני כחודש נבחרו נציגי התושבים בשכונה, שעתידה לעבור תהליך התחדשות משמעותי עם בנייה של 9,000 יחידות דיור חדשות, ובמינהלת החדשה עושים כל שאפשר כדי לשתף את ציבור התושבים בפעולות הקשורות לתהליך.

ביום שלישי שעבר התכנסו נציגי התושבים עם בכירי המינהלת והעירייה, העוסקים בנושא, ודנו עימם בנושאים שונים הקשורים להליך. מי שהשתתפו בפגישה היו ראש המינהלת, ד"ר אור גולדפרב, יו"ר החברה לפיתוח רחובות (ה.ל.ר), ניסים סלמן, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק השכונות, שאול צגהון וחבר המועצה גיא צור, מחזיק תיק ההתחדשות העירונית.

עיקר המפגש כלל שאלות שהעלו תושבי השכונה בנושאים שונים, למשל תהליך המשא ומתן מול עורכי הדין המייצגים והיזמים, ופרטים טכניים על המסמכים שעל בעלי הנכסים לחתום עליהם במסגרת קידום הפרויקט.

התושבים ביקשו גם לדעת מה לוחות הזמנים לעבודות התשתית והבנייה במתחמים השונים בשכונה והם קיבלו מידע מנציגי המינהלת וחברי המועצה, שהבטיחו להם תהליך שקוף ושיתוף פעולה הדוק.

רבים מתושבי השכונה, חלקם הגדול מבוגרים, חוששים מהבירוקרטיה הקשורה לתהליך, ומסיבה זו נשלחו נציגי מתחמי המגורים למפגש, שלא היה בתוכנית. בסיומו של המפגש הודו התושבים לראשי המינהלת והעירייה ואמרו כי הם סומכים על העירייה שתמשיך ותלווה אותם בתהליך.

"זה דבר שקשה להבין, וברגע שיתחילו עבודות בשטח, אני מניח שעוד כמה חודשים, בטח אחרי הבחירות וכניסת משרדי הממשלה לעבודה, הכל ייראה ברור יותר", אומר אלי צגאי, שליווה את הוריו למפגש. "החיבור עם שאול, חבר המועצה דובר האמהרית, הרגיע אותנו מאוד, ואנחנו מקווים שהקשר החם הזה ימשיך בעתיד ושתהיה אוזן קשבת, בוודאי כשהבלגן הרציני יתחיל פה".