אחת מפיסות הקרקע הפנויות האחרונות בשטח הפתוח ליד שכונת אזורים ברחובות הפכה בשבועות האחרונים לאתר בנייה. בשטח יוקמו כמה בנייני מגורים שיהוו הרחבה של שכונת אזורים, וכך יווצר רצף בניינים בין השכונות הדרומיות בעיר לבין היישובים הסמוכים, שיכון חבצלת וכפר ביל"ו, בהם יש בעיקר בתים צמודי קרקע.

מנופים ליד שכונת חבצלת | צילום: שי אלבלינג

תנופת הבנייה, שקיבלה האצה משמעותית בשבועות האחרונים, מתקבלת ברגשות מעורבים מצד תושבי האיזור.

מי שבאופן טבעי פחות מרוצים הם תושבי חבצלת וביל"ו, שהתעוררו לפני כשבועיים למראה מנופי הענק מול בתיהם.

"קצת מוזר שהנוף משתנה פה ולא בהכרח לטובה מבחינתנו, אחרי עשרות שנים של חיים באוויר פתוח כשהשמים הכחולים נראים מכל מקום", אומרת אביבית שמרון, תושבת שיכון חבצלת.

"למען האמת, לא ידענו שהולך לקום פה פרויקט מגורים וגם לא בדקנו בעבר לגבי היתכנות של דבר כזה, אבל כנראה שאין ברירה. העובדות בשטח מדברות בעד עצמן ונחיה עם זה, בתקווה שלפחות בגבעות הכורכר שממערב לשכונה, אלה הנחשבות לשטח טבעי ופתוח, לא יבנו בניינים".

בניגוד לעמדתה של שמרון ואחרים בשיכון חבצלת, בשכונת אזורים יש מי שמרוצים מהקמת מתחם המגורים החדש ליד השכונה.

"לנו היה ידוע שיקום פה מתחם מגורים, בדקנו את זה לפני שרכשנו פה את הדירה לפני כמה שנים", אומר שי חלפון, תושב השכונה. "בנייה חדשה אומרת שיש ביקוש לאיזור הזה. אמנם קיווינו שזה ייקח עוד זמן ושהאוויר הפתוח והנוף של הכפר ממול יישארו לנו שנים ארוכות מול העיניים, אבל אני מניח שנושא של דירות חדשות, במיוחד בעיר כמו רחובות, הוא צורך. אני רק מקווה שידאגו לתשתיות טובות שישרתו את התוספת החדשה של מאות הדיירים החדשים".

על פי ההערכות, תחלוף יותר משנה עד שתושלם הבנייה במתחם החדש, הממוקם ממש ליד ציר רחוב הרצל, מרחק של מאות מטרים מהכניסה הדרומית לעיר.