דיירי בניין מגורים בנס ציונה נקלעו לאחרונה לבעיה בעיצומו של תהליך מורכב בפני עצמו של הוצאה לפועל של פרויקט התחדשות לבניין המגורים שלהם.

 הבניין. "תקועים בין לבין" | צילום: שי אלבלינג

מדובר בבעלי הדירות ברחוב ויצמן 15 בעיר, שהחלו לפני שנה בדיוק להניע מהלך להריסה ובנייה מחדש של הבניין במסגרת תמ"א 38(2), שבמהלכו פנו למשרד עורכי הדין 'פלס מוזר כהן ושות'' ולקבוצת יגאל אלון לניהול, פיקוח ושיווק פרויקטים.

בדיקה שערכו גורמי המקצוע באמצעות משרד אדריכלים העלתה כי קיימת בעיה להרוס ולבנות מחדש את המבנה, ולכן עברו הדיירים לאפשרות של חיזוק ועיבוי המבנה במסגרת תמ"א 38.

לפני כמה חודשים, מיד לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, פנו באי כוחם של הדיירים לוועדה המקומית לתכנון ובנייה של העירייה כדי לקדם את המהלך, וגילו להפתעתם כי הדיירים נמצאים בבעיה. הסיבה: חלק מחזית הבניין הופקעה לפני מספר שנים על ידי העירייה במסגרת מדידות שבוצעו בשטח, ומשמעות הדבר היא כי הבניין בנוי למעשה מעבר לגבולות המגרש שלו.

המשמעות המיידית היא כי דיירי הבניין לא יכולים בשלב זה לקדם שום פרויקט עד שנושא חריגת הבנייה לכאורה יוסדר מול העירייה, דבר שלטענת הדיירים מהווה בעיה.

"יש סחבת נוראית וכל מה שאנחנו מנסים לעשות לא עובד", אומר אחד מבעלי הדירות בבניין. "פנינו המון פעמים לאגף ההנדסה אבל אנחנו לא מקבלים שום תשובות וזה מטריד, כי אנחנו תקועים בין לבין".

גם אנשי קבוצת יגאל אלון, שפנו לבקשת הדיירים לעירייה, אינם בעלי בשורות בשלב זה.

"פנינו כמה פעמים לעירייה אבל נענינו עד עכשיו בלא כלום", אומרים אלון וייזנברג ויגאל אליהו מקבוצת יגאל אלון. "לא התקבלה עד היום שום התייחסות מקצועית והדיירים מרגישים שהעירייה מתעמרת בהם. פרט לכך, הבניין ישן ובמצב לא טוב, דבר המעמיד את התושבים חסרי האונים בפני סכנה של רעידת אדמה או אירוע אחר".

תגובת עיריית נס ציונה תתפרסם לכשתתקבל.