חג הקניות הישראלי באתרי האינטרנט כבר כאן עם 48 שעות של מבצעים והנחות, אחריו מגיעים'ShoppingIL', 'יום הרווקים' הסיני, 'יום שישי השחור' ו-Cyber Monday. כל אחד מציע הנחות, מבצעים, חגיגה לחובבי השופינג ועבודה מאומצת לדוורים שצריכים לשנע את החבילות. ברחובות הדוורים יעבדו קשה במיוחד כיוון והעיר דורגה במקום ה-8 בישראל בכמות החבילות המשוגרות אליה. 

סניף הדואר במרמורק | צילום אביגיל קדם

בדואר ישראל כבר מכירים את נובמבר "האיום" ונערכים לקראת קבלת החבילות. הצפי הוא שהשנה יגיעו לישראל כ-15.3 מיליון חבילות רק בנובמבר-דצמבר. השנה כנראה יישבר שיא, ומשקל החבילות יעמוד במשוער על 3,050 טון. לשם השוואה, בחודש רגיל מחולקות כ-4.6 מיליון חבילות בממוצע, במשקל כולל של כ-900 טון.

מנתוני אשתקד עולה שרחובות ממוקמת במקום השמיני בישראל בהזמנת חבילות מחו"ל (ב-2016 מוקמה במקום ה-7). ב-2017 התקבלו בעיר 411,159 חבילות. ממוצע של 2.77 חבילות לכל תושב.

שיאנית החבילות, במפתיע, היא העיר כרמיאל שכלל לא הופיעה בדירוג 2016, אך ב-2017 צמחה ל-3.4 חבילות לאדם. במקום השני נמצאת קרית גת, שגם היא מופיעה לראשונה בדירוג, עם ממוצע של 3.28 חבילות לאדם. 

למקום השלישי הגיעה השכנה ראשון לציון עם 783,437 חבילות בשנה וממוצע של 2.93 חבילות לאדם. 

מנתוני דואר ישראל, חמשת האתרים האהובים על הישראליים בהזמנות מחו"ל הם: Aliexpress, eBay, ,Amazon next  ו-Asos.

בשנת 2017 חילקה חברת דואר ישראל כ-61 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל, בשווי מוערך של כ-12 מיליארד שקל, כאשר ההערכה היא שבשנת 2018 יוזמנו מעל 64 מיליון חבילות.

סניף הדואר בבתיה מקוב רחובות | צילום אביגיל קדם

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל: "הרבעון הרביעי של השנה מאופיין בגידול הגבוה ביותר בהזמנות בגלל חגי הקניות הבינלאומיים. יום הרווקים הסיניים הוא חג הקניות החזק ביותר, הבלאק פריידי שיחול השנה כשבועיים לאחר מכן ב23/11 ימשיך את המגמה, כאשר עד סוף דצמבר נראה גידול בהזמנות, בהתאם להיקפי ההנחות שיעניקו האתרים".

מה מזמינים הישראלים?

"ניתן לראות השנה עליה משמעותית בהזמנת חבילות כבדות מבעבר עם פריטים כמו מוצרי טקסטיל ומוצרים ייעודיים כמו ביגוד חורף, שמיכות, כריות, מגפיים ומעילים וגם מוצרי אלקטרוניקה וחלקי חילוף לרכב, כלי נגינה, קוסמטיקה וויטמינים". 

לסיכום מבטיח המנכ"ל שדואר ישראל נערך לקראת החבילות. "אנחנו נערכים לעליה בהזמנות באמצעות תגבור המוקד הטלפוני וכוח האדם במרכז הסחר המקוון לחבילות במודיעין, שערוך לקלוט ולמיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה. בנוסף פתחנו השנה עשרות מרכזי מסירת חבילות נוספים ברחבי הארץ, ועד סוף השנה נפתח 50 מרכזי מסירת חבילות נוספים".