בשורה חשובה לתושבי רחובות: הותמ"ל (הועדה הארצית לתכנון ובנייה למתחמים מועדפים) אישרה את תוכניות המגורים בקריית משה כפי שהופקדו וללא תיקונים. הערכת גורמי המקצוע היא שתוך 3-4 חודשים התכנית תאושר סופית וניתן יהיה להוציא היתר בנייה. 

קריית משה | צילום: אביגיל קדם

 כזכור, ב-12.6.18 החליטה הועדה על הפקדת תכנית ההתחדשות העירונית קריית משה לאזור המגורים ולאזור התעשייה רכטמן.

ב-17.10 לאחר שמיעת ההתנגדויות וקבלת המלצת החוקר, התקבלה החלטת הותמ"ל לפיה חלק מהנושאים שנדונו במסגרת ועדת ההתנגדויות יעודכנו בהתאם להמלצת החוקר והחלטת הוועדה. התכנית תופקד ל – 30 יום נוספים בהתאם לסעיף 106 ב' לחוק התכנון והבנייה.

במסגרת ההחלטה, הוחלט על תוספת של 400 יחידות דיור בקרקע המשלימה תוספת זכויות לתעסוקה ומסחר באזור התעשייה, וביטול התנאי לשימוש חורג ל – 7 שנים על הבינוי הקיים.

משמעות ההחלטה היא שמרבית התכניות למגורים יאושרו כפי שהוגשו בתכנית המופקדת- ללא שינויים.

 "זהו נדבך נוסף בדרך להתחדשות עירונית בקריית משה. אני קורא לכל בעלי הדירות ליצור קשר עם מינהלת ההתחדשות העירונית שהקמנו במקום, על מנת לקדם את ההליכים ככל שניתן", אומר ראש העירייה, רחמים מלול.

ראש העירייה רחמים מלול | צילום: אלירן אביטל

על כך הוסיף שגיא תמרי, מנהל אגף רישוי ותכנון בעיריית רחובות, ואמר: "ההערכה של מוסדות התכנון היא כי בעוד 3-4 חודשים תאושר סופית התכנית המפורטת, על כל מרכיביה, וניתן יהיה להוציא היתר בנייה מכוחה".

אור גולדפרב, מנהלת מינהלת ההתחדשות העירונית בקרית משה: ההחלטה לקבל את תכנית המגורים של קריית משה בדיוק כפי שהוגשה והוסברה לתושבים בחודשים האחרונים- מבטיחה וודאות לכל תושבי השכונה, ומבטיחה להם שההתחדשות העירונית מתקדמת במהירות ולפי התכנית שהוצגה בפניהם. המינהלת עומדת לרשות בעלי הדירות".