פרויקט התחדשות גדול עומד לצאת לדרך בחודשים הקרובים באחד האזורים הוותיקים בנס ציונהמתחם הטייסים, הממוקם באיזור הצפון־מערבי של העיר, בו יש כיום בנייני 'רכבת' ישנים שהוקמו לפני עשרות שנים.

הדמיית מתחם הטייסים | הדמייה: באדיבות חברת  'הכשרת היישוב'

הליך בקשת האישורים וההיתרים מהעירייה החל לאחר שעשרות דיירי המתחם, הנמצא בין רחוב הטייסים ממזרח ורחוב ההסתדרות ממערב, סיימו את התארגנותם בנושא.

התוכנית שהוגשה לעירייה כוללת פרויקט התחדשות שבמסגרתו ייהרסו לחלוטין 120 יחידות דיור קיימות בבנייני רכבת ובבניינים ישנים אחרים במתחם. על השטח שיתפנה, המשתרע על פני 11 דונם, יוקמו שישה בנייני מגורים חדשים עם 450 יחידות דיור.

כמו בכל פרויקט התחדשות, במסגרת הליכי אישור הפרויקט תערוך הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שינוי נקודתי בתוכנית בניין העיר (תב"ע) האזורית, וכל יחידות הדיור שיוקמו יכללו חדר ביטחון.

מי שתהיה אחראית על ביצוע הפרויקט היא חברת 'הכשרת היישוב', הפועלת בתחום ההתחדשות העירונית במסגרת חברת 'היישוב החדש', שהיא חברת בת של 'הכשרת היישוב אלפא' הציבורית.

"אנחנו מודים לדיירים על האמון שהביעו בנו כחברה יזמית בפרויקט", אומר מנכ"ל חברת 'היישוב החדש', אלכס מריאש. "הפרויקט החדש ישדרג את השכונה ויאפשר לתושביה לשפר את איכות חייהם ולהשביח את דירותיהם".

תושבי האיזור, כולל אלה שאינם גרים במתחם המיועד להתחדשות, מרוצים מהחדשות. "יש הרבה דיבורים על פרויקטים להתחדשות וחיזוק ברחבי העיר והמדינה בכלל, אבל לא הרבה קורה, בטח לא כמו שצריך", אומר אליהו אברהם, תושב האיזור. "פרויקט כזה שיתחיל פה, יעורר אולי את שאר התושבים לפעול בנושא, וזה יהיה טוב מפני שיש לא מעט אנשים שחוששים ממהלך כזה. אולי פעולות בשטח ישפיעו לטובה".