למרות שפרויקטים חדשים נבנים בשנתיים האחרונות בנס ציונה, ופרויקטים אחרים צפויים להיבנות בה בשנים הקרובות, לאחרונה מסתמנת מגמה שבמסגרתה נבנות בה דירות קטנות יחסית, המתאימות בעיקר לזוגות צעירים ופחות למשפחות עם ילדים.
אתר בנייה. אילוסטרציה | צילום אבי מועלם

על פי נתונים שפורסמו לאחרונה על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס), בשלוש השנים האחרונות נרשמה ירידה של 83 אחוז בהתחלות הבנייה של דירות בנות חמישה חדרים בשטח העיר.

מהנתונים עולה, כי בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2018 החלה בנייה של 24 יחידות דיור בנות חמישה חדרים, בהשוואה לכמות גדולה בהרבה ‑ 142 יחידות דיורשנבנו בשטח העיר בשנת 2015.

נתונים אלה, שנבדקו גם מול נתוני שנת 2017, מצביעים על ירידה של למעלה מ־50 אחוז בהתחלת בנייה של דירות חמישה חדרים.

ירידה חדה במיוחד נרשמה גם בהתחלות בנייה של דירות שישה חדרים. על פי נתוני הלמ"ס, בתשעת החודשים הראשונים של 2018 החלה בנייה של 11 דירות בלבדירידה של 91 אחוז לעומת מספר הדירות בנות השישה חדרים שנבנו בעיר במהלך שנת 2017.

"המצב לא פשוט ודי מכעיס", אומר רונן מחלב, תושב רחובות שמשפחתו מחפשת לקנות דירה בת חמישה חדרים. "חסכנו סכום כסף והיינו מאוד רוצים לעבור לנס ציונה, אלא שהמבחר מאוד מצומצם וזה מביא לעלייה במחירים ולמצב שפוגע ברוכש הפונטנציאלי. אם מספר הדירות היה גדול יותר מצבנו היה טוב יותר, אבל זאת המגמה בארץ, לבנות דירות קטנות וזולות יחסית".

נכון לעכשיו, אחת האפשרויות היחידות לרכישת דירות בנות חמישה חדרים באיזור נס ציונה היא בפרויקט 'היי נס' של חברת סרוגו בצפון נס ציונה.

מדובר ב־16 בנייני מגורים ובהם 402 יחידות דיור, שבהם יוקמו גם דירות בנות חמישה ושישה חדרים.