מכרז שפרסמה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לפני קרוב לשנה להקמת מרכז מסחרי ומבנה משרדים בלב שכונת 'רחובות הצעירה', בוטל לאחרונה ובמקומו פורסם מכרז חדש

שכונת רחובות הצעירה | צילום: אביגיל קדם

תושבי השכונה, שנמצאת בין קריית משה הוותיקה לשכונת מרמורק וקבוצת שילר, התאכזבו למשמע הבשורות, בעיקר משום שקיוו כי בניית המרכז תחל בקרוב.

נכון לעכשיו ולנוכח ההתפתחויות האחרונות, נראה כי תושבי השכונה החדשה ייאלצו להמתין למרכז מסחרי עוד כמה שנים, מה עוד שהמכרז ייסגר רק במהלך החצי השני של פברואר 2019.

ההערכות הן כי המכרז הקודם, אליו ניגשו יותר מ־20 חברות בנייה, נפסל בגלל ליקויים טכניים ובעיות ביורוקרטיות, עניין די נדיר במכרזים מסוג זה.

"אנשים קנו פה דירות להשקעה וקצת בעייתי להשכיר אותן לטווח ארוך כשאין באיזור מרכז מסחרי", אומר אבי פדידה, בעל נכס בשכונה. "אנשים יחשבו פעמיים אם להגיע למקום שאין בו מרכז מסחרי ולכל קנייה צריך לנסוע לאיזור התעשייה הסמוך, שהוא אמנם לא רחוק, אבל מצריך נסיעה ברכב".

תושבים אחרים בשכונה מבינים כי מאחר שמדובר בגוף רציני כמו רמ"י (רשות מקרקעי ישראל), אין להם אפשרות למחות על ההחלטה.

"לא יעזור לכעוס מאחר ורשות מקרקעי ישראל היא מערכת ענקית", אומרת בעלת דירה בשכונה. "נותר רק לקוות שהמכרז ייסגר הפעם בצורה מוצלחת ושבתוך כמה שנים יהיה לנו פה סוף־סוף מרכז מסחרי, כמובטח".

המכרז עצמו הוא על שטח של כ־900 מ"ר ברחוב חזון אי"ש בשכונה, ליד הפארק השכונתי ומתחם גני הילדים, סמוך מאוד לכמה בנייני מגורים בשכונה. ההערכה כעת היא כי בעקבות לוח הזמנים המעודכן, יחלפו כשלוש שנים לפני שהמרכז המסחרי יהיה פתוח לציבור התושבים.