ערכו אנשי השירות הווטרינרי העירוני יצאו בימים האחרונים לביקורת פתע תברואתית בחמש מסעדות בפארק המדע ברחובות. הביקורות נעשו בשיתוף גורמי האכיפה העירוניים, אליהם התלוו הווטרינר המחוזי של משרד הבריאות, ומפקחות משרד הבריאות. הביקורת נועדה לוודא שהמסעדות עומדות בתקנים התברואתיים הנדרשים לניהול בתי אוכל, שהטיפול במזון שמקורו מהחי- תקין, ושאופן ההתנהלות התברואית עומד בתקנים. 

ניידת שיטור עירוני | צילום: באדיבות עיריית רחובות

ממצאי הביקורות הצביעו על מצב תברואי מניח את הדעת במרבית העסקים, אך יחד עם זאת נתגלו מספר ליקויים תברואתיים הדורשים תיקון. ביניהם הקפדה על נקיון משטחים, הפרדה בין מוצרים שונים (חומרי גלם ומזון מוכן), סגירת פחי אשפה ועוד.

בעלי העסקים נדרשו על ידי אנשי הווטרינר העירוני לתקן ליקויים אלה באופן מיידי, והגורמים האמונים על בריאות הציבור בעיר רחובות יוודאו את תיקונם.

 "כחלק מתפקידנו לשמור על בריאות הציבור, אנו נוהגים לפקח על התנאים התברואתיים בעסקי המזון בעיר. במהלך השנה אנו עורכים מאות ביקורות יזומות וגם ביקורות פתע בבתי עסק ברחבי העיר, במטרה לבדוק קיום תנאי תברואה נאותים, למען שמירה על בריאות הציבור. שמחנו לגלות כי באופן כללי ממצאי הבדיקות הניחו את הדעת ונמצאו מעט מאד ליקויים תברואתיים שדרשנו לתקן", אומר מנהל השירות הווטרינרי, ד"ר אבי צרפתי.

אבי צרפתי | צילום: דוברות עיריית רחובות

על כך הוסיף ואמר מנהל השיטור העירוני, ערן גיאת: "השיטור העירוני מבצע פעילות אכיפה בעיר במגוון תחומים. שיתוף הפעולה במוצלח עם השירות הווטרינרי העירוני במקרה הזה, יהווה בסיס להמשך פעילות אכיפה בעיר בעסקים נוספים, הרלוונטיים לבריאות הציבור כמו אולמות אירועים, עסקי מזון מהיר, מרכולים ועוד".