במעמד הוריו של צור, הדר וברק אלפי, אחותו, יעל, חברתו, נועה שטורם, נציגי עשרת המשפחות השכולות מאסון מכינת בני ציון, ראש המועצה, מאיר דהן ועשרות בני משפחה, חברים ותושבי הישוב, נחנכה ביום שישי האחרון כיכר על שמו של צור אלפי ז"ל ז"ל.

כיכר צור אלפי במזכרת בתיה | צילום: באדיבות המשפחה

אלפי ז"ל, מהרוגי אסון מכינת בני ציון בנחל צפית, נספה לאחר שניסה בכוחותיו האחרונים לחלץ את חברותיו למכינה. רק לאחר מותו התגלתה גבורתו.

אמו של צור ז"ל, הדר אלפי, נשאה דברים, ובהספד מרגש אמרה:

"ביגוני הכבד אומרת לך היום- בחרת נכון ילד שלי. הלכת מעמנו בשיטפון הנורא, כשבחרת להישאר עם חברותיך היקרות, לנסות להושיט יד, לעזור ולחלץ. להציל חיים . בדיוק כפי שכיוונת לשירותך הצבאי ביחידת החילוץ 669, בדיוק כפי שחונכת.

טקס חנוכת הכיכר ע"ש צור אלפי ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

 ביחד איתך עזבו את עולמנו תשע מחברותיך – אגם, אילן, אלה, גלי ויעל. עדי, מעין, רומי ושני- האהובות והיקרות מפז. כל חיינו, כל עוד נשמה באפנו, לא נפסיק ולא נחדל לדבר בשבחכם ילדים יקרים שלנו. האסון שגבה את חייכם הקצרים,  שכל כולו מחדל טרגי, עדין מהדהד בקרבנו".

נזכיר שימים בודדים לפני הטקס נערך ניסיון להעיב עליו. במכתב אנונימי שהופץ בישוב ונשלח למשפחה, נקראו ההורים להחרים את ההנצחה לבנם בטענה שהטקס נערך בעיתוי פוליטי בעייתי לפני הבחירות המקומיות. הניסיון כאמור לא צלח, והטקס המרגש התנהל כמתוכנן.