חמישה חודשים לאחר אסון השיטפון בנחל צפית בדרום, בו נהרגו עשרה תלמידים, צפויה להיחשף מחר (שישי) אבן ההנצחה בכיכר לזכרו של צור אלפי ז"ל. במזכרת בתיה. על הטקס המרגש מעכיר מכתב שהופץ בישוב ונשלח גם למשפחת אלפי, ובו נקראת האם להחרים את הטקס לבנה, בטענה שיש בו נגיעה פוליטית. 

צור אלפי ז"ל | צילום פייסבוק

הטענה המופיעה במכתב שאיננו חתום, אך מסעיר את הישוב, היא שטקס ההנצחה נעשה כמשחק פוליטי. במכתב שבתחתיתו החתימה "תושבים מודאגים", מצוין שכותביו כואבים את כאבה של האם השכולה, ורואים בהנצחת בנה ראויה, וככזו שתשקף את מעשהו האמיץ ותעביר את מורשתו לדורות הבאים.

מנגד הם מוסיפים: "אך לצערנו, נראה שאת ומשפחתך נפלתם קורבן למשחק פוליטי שמנהל מאיר דהן (ראש המועצה). חנוכת כיכר בתקופה זו, תקופת בחירות, היא לא יותר מאשר מעשה ניצול ציני לצרכיו הפוליטיים של דהן, המעוניין לרכוש את לב התושבים, ולהביא לבחירתו המחודשת לראשות המועצה", לשון המכתב.

המכתב מסתיים בבקשה מהאם: "אנו מבקשים ממך בכל לשון של בקשה לסרב לשתף פעולה ולדחות לעת עתה את אירוע ההנצחה לזכרו של בנך".

ראש המועצה, מאיר דהן, מסר בתגובה: "אין לי עניין להיכנס לנושא כאוב זה אך אבקש, תתקפו אותי ואת הנבחרת, לא תושבים ובטח שלא משפחות שאבדו את היקר להן מכל"

נכון לרגע זה הטקס צפוי להתקיים כמתוכנן. ינכחו בו משפחתו של צור ז"ל, חבריו לכיתה ולשבט בתנועת הנוער ואישי ציבור. בטקס תונח אבן הנצחה והכיכר המזרחית במושבה תיקרא על שמו. 

הזמנה לטקס ההנצחה | צילום מסך