הצהרונים לא יושבתו. זו הבשורה שיוצאת היום מהיכל בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, לאחר שבפעם השנייה בחודשים האחרונים מודיעה ההסתדרות על כוונה להשבית את פעילות החברה העירונית. בדיון שנערך היום (שלישי), פסק בית המשפט, שנכון לעכשיו, השביתה לא תצא לפועל. 

בית המשפט קבע | צילום המחשה: שאטרסטוק

כזכור, בסוף חודש יולי הודיעה ההסתדרות לחברה העירונית על השבתת פעילות החברה. החברה העירונית פנתה לביה"ד שאסר את השביתה והחזיר את העובדים לשולחן המשא ומתן, מאחר והשבתה כזו הייתה פוגעת בכלל פעילות החברה העירונית בצהרונים בתי הספר היסודיים, היכל התרבות, בימת הנוער, חוגים ברחבי העיר וכו'. 

בדיון, שהתקיים היום (שלישי), בבקשה שנייה להשבתה שהגישה החברה לפני מספר ימים, נכחו מנכ"ל העיריה, דורון מילברג, מנכ"לית החברה העירונית, יוספה חליבה, וכן סמנכ"ל החברה, איציק עובדיה.

לאחר דיון בן מספר שעות נקבע כי הצדדים ישובו לשולחן המשא ומתן כפי שביקשה החברה העירונית, וכי מחר תתקיים ישיבה בנוכחות נציגי וועד הפעולה וההסתדרות בנושא בלשכת ראש העירייה ובהשתתפותו.

 כמו כן קבע ביה"ד בפעם השנייה כי הוא אוסר על השבתת פעילות החברה. משמעות ההחלטה היא שבמידה ותהיה כוונה נוספת להשבית, היא מחויבת באישור בית המשפט.