חמישה חודשים לאחר אסון השיטפון בנחל צפית בדרום שבו נהרגו עשרה תלמידים, יחשפו במזכרת בתיה את אבן ההנצחה בכיכר המרכזית לזכרו של צור אלפי ז"ל. בין הנוכחים, משפחתו של צור, חבריו לכיתה ולשבט בתנועת הנוער ואישי ציבור. 

צור אלפי ז"ל. הציל אחרים | צילום באדיבות המשפחה

ימים לאחר הלוויה, החלו להגיע לבית משפחת צור סיפורים רבים על רגעיו האחרונים של אלפי ז"ל באסון השיטפון. כך נודע להוריו שברגעין האחרונים יכול היה אלפי לצאת או להמשיך לאחוז בענף ולהינצל, אך במקום זאת הוא עזר לחלץ מספר מחברותיו, שחייהן ניצלו בזכותו.

רק כאשר תש כוחו, הוא חטף מכה חזקה, שיחרר את ידו והטבע ניצח את מי שהוגדר מאוחר יותר כגיבור האירוע.

כבר לאחר השבעה ביקשה הדר, אמו של צור, להנציח את בנה בכיכר המרכזית במושבה, ובקשתה נענתה. ביום שישי הקרוב (12.10) ייערך טקס הנחת אבן הנצחה, וקריאת הכיכר המזרחית במושבה על שמו.

צור אלפי ז"ל | צילום פייסבוק

"צור גילה אומץ רב בניסיון להציל את חברותיו, ובמעשהו סימל עבורנו את הרעות", אומרים חבריו של אלפי, ומוסיפים: "הוא יכול היה להימלט בעצמו, אך בחר לעזור לאחרים, ואין ראוי ממנו כי הכיכר המרכזית במושבה הקטנה שלנו תיקרא על שמו".

האירוע יערך במעמד משפחתו וחבריו, ראש מועצת מזכרת בתיה מאיר דהן, הרב משה עמיאל – רב המשפחה, אשת התקשורת סיון רהב מאיר, מנחת גל"צ נעמי רביע, אישי ציבור ועוד.