החורף עדיין לא כאן, אבל בעירייה מתכוונים השנה להקדים תרופה למכה והחלו היום (ראשון) בהיערכות לקראת עונת הגשמים. בין השאר ייבדקו בורות בכבישים ומקומות שהוצפו בשנים קודמות.

שכונת שעריים בגשם | צילום: אביגיל קדם

אגף התשתיות והפיתוח תגבר את שרות תיקוני הבורות בכבישים ובמדרכות, מבצע ניקוי תעלות הניקוז הפתוחות, משפר תשתיות בעבודות ופרויקטים ברחבי העיר, וביצע פעולות לשיפור הניקוז, כגון הוספת קולטנים וניקיונן, ביצוע מערכות ניקוז חדשות ומתן מענה לאזורים שסבלו בעבר מנזקי העונה.

אגף לוגיסטיקה ביצע עבודות ניקיון של קולטנים, פולטנים, תעלות ניקוז ובדק את תקינות הרשתות של מערכות הניקוז בעיר וכן עבודות ניקיון מרזבים ופתיחת תושבות ניקוזים, תיקוני גגות, איטום גגות במוסדות החינוך בעיר.

אגף הגנים ועיצוב הסביבה ביצע עבודות גיזום עצים, דילול ענפים, ניקוי קולטנים וניקוז בפארקים ובגנים הציבוריים, חיזוק ובדיקת הצללות ופרגולות וטיפול בתאורת הפארקים והגנים הציבוריים ברחבי העיר.

אגף התנועה, פיקוח ושיטור עירוני ביצע טיפול מונע למערכות הרמזורים בעיר, הסדיר את כל התמרורים המוארים ואת עמודי קרנות הרחוב ונערך למצבי חרום.

אגף שפ"ע (שיפור פני העיר) בדק את מוכנות הטרקטורים והמנופים לטיפול בפינוי עצים ונזקי החורף.

האגף לשירותים חברתיים הנחה את כונני הרווחה לתת מענה למשפחות במצוקה על פי יכולתם המקצועית.

רמזורים מקולקלים | צילום: אביגיל קדם

על כל אלה מפקח אגף ביטחון, בטיחות חירום תקשוב, רכש ומוקד עירוני, ומנהל המוקד העירוני מרכז רשימת כוננים במסגרת ההיערכות לחורף להפעלת כל המערכות בעיר.

בנוסף הונחו אגפי העיריה, כל אחד בתחומו, לבצע פעולות מנע בכל נקודות התורפה בעיר. כמו כן, בוצעו פעולות היערכות של רכבי הביטחון העירוני לסיוע לתושבים בזמני מצוקה. הרכבים צוידו באמצעי חילוץ מתאימים.

מחסני החירום נערכו לחלוקת אמצעים במידת הצורך וכמו כן בוצעו פעולות מנע להצפות במקלטים ובמוסדות החינוך, ואגף הביטחון מטפל בפניות תושבים ומנהלי המוסדות העירוניים.

לרשות התושבים עומדות ניידות תיקונים קלים, אשר מתופעלות ע"י המוקד העירוני 106, ונותנות מענה לתקלות קלות שזמן תיקונן מוערך בעד 15 דקות ביצוע. לרשות צוות התיקונים עומד גם מנוף לטיפול במפגעים בגבהים. 

"על מנת להקל על קליטת הגשמים ומניעת שיטפונות, אנו נערכים לתפקוד תקין של המערכות העירוניות בעיר", אומר מנכ"ל העירייה, דורון מילברג. "אנו מרכזים את הכנות בכל האגפים הרלוונטיים על מנת שלא נופתע עם הגשם הראשון. במידה ויש עניינים נוספים הדורשים טיפול, ניתן להסב את תשומת ליבנו באמצעות המוקד העירוני".