הרשת החברתית געשה השבוע לאחר שפורסמו תמונות של שמואל בוקסר (69), המתמודד לראשות עיריית נס ציונה, לצד בעלי חיים שאותם, כך לפי הנטען, הרג בין השנים 2015 ל-2017 במסגרת מסעות ציד שערך באפריקהבין היתר צולם בוקסר לצד זברה, תאו, ואנטילופות אותן צד כשהוא מחייך ורובה בידו

שמואל בוקסר לצד בעלי החיים שצד | צילום מסך פייסבוק

בוקסר, אחד המועמדים המובילים לראשות העיר, נאלץ להתמודד עם ביקורת קשה כלפיו, שכן מסעות הציד אמנם נחשבים חוקיים בחלק ממדינות אפריקה, אך בעיניי חלק לא קטן מהציבור הישראלי נתפס כמעשה לא מוסרי ואכזרי

ארגוני בעלי חיים בארץ יצאו בקריאה כנגד התנהלותו של בוקסר ועד מהרה הרשת געשה, אישי ציבור וידוענים פרסמו טורי דעה זועמים, ותושבי נס ציונה שהזדעזעו מהפרסומים גידפו ותקפו ברשת את המועמד שעד עתה השתמש בסיסמת הבחירות: "הטוב ינצח".

לאחר הפרסום אף הוסרו ונקרעו ברחבי העיר שלטי בחירות של בוקסר, והפגנות מחאה נגדו החלו להתגבש. בוקסר לא הגיב לפניות התקשורת, אך כתב בדף הפייסבוק שלו תגובה שבה טען שמדובר במסע הכפשה נגדו מצד מתחריו הפוליטיים.

כעת מדבר בוקסר לראשונה, מבקש סליחה ומבקש שגילויי האלימות והאיומים נגדו יופסקו. 

שמואל בוקסר | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של בוקסר 'הטוב ינצח'

"ביומיים האחרונים פורסמו בהרחבה צילומים שלי מטיול פרטי לפני כשנתיים בדרום אפריקה, טיול שכלל גם השתתפות בציד חוקי של חיות בר כמקובל באפריקה", הוא אומר. "ראשית, אני מבקש להתנצל. אני מבקש להתנצל בפני מי מכם שתמונות אלו פגעו ברגשותיו ובעקרונותיו. לא הייתה לי חלילה כל כוונה כזו".

"כידוע, העיסוק בציד הוא נושא שנוי במחלוקת בכל העולם ואפילו בתוך ארגוני השמירה על הסביבה. גם במשפחתי היו שהתנגדו לכך. כעת, כאשר אני מבקש את אמונכם להיות ראש העיר של כולכם, מוטלת עלי החובה לכבד את רגשות כלל התושבים, ולכן אני לוקח אחריות על הטיול, מיצר על כך ומתחייב שלא לקחת שום חלק באירוע שנוי במחלוקת מכל סוג שהוא.

כאיש ציבור, אני מחויב לפעול ברגישות יתר ומתחייב שלא לפגוע חלילה ברגשות אף תושב - וכך אעשה. נס ציונה יקרה לליבי וחשובה לי. ואתם כתושבים יותר מכל. הוויכוח סביב הנושא, דרדר את השיח ברשת ומחוצה לה לאלימות ואיומים שלא ראיתי בעבר בנס ציונה. הגיעה העת לעצור לפני שיהיה מאוחר מדי".

"טוב שהוא התנצל", אומר ל"מיינט רחובות" פעיל מקומי למען זכויות בעלי החיים, "אבל זה לא מחזיר את הגלגל לאחור. יש אנשים שעדיין נוהגים לצאת ל'חופשות' צייד וחושבים שזה לגיטימי. אני יכול רק לקוות שבזכות כל הרעש סביב הסיפור הזה, אנשים אחרים יחשבו פעמיים, המנהג המגונה הזה ייעלם מהעולם".