תושבים המתגוררים בקרבת סניף 'טיפת חלב' ברחוב אהרוני ברחובות פתחו לאחרונה עצומה שבה הם דורשים מהעירייה להתחיל בשיפוץ המקום, כפי שהובטח לטענתם לפני כשלוש שנים.

טיפת חלב ברחוב אהרוני | צילום: אבי מועלם

סניף 'טיפת חלב' הממוקם ברחוב נסגר לפני שלוש שנים לרגל שיפוצים, ותושבי הסביבה נאלצו להתפזר בין סניפי 'טיפת חלב' ברחבי העיר. לטענתם, הובטח להם שהשיפוצים בסניף יחלו במהרה, אך מאז לא קרה דבר

"לפני שלוש שנים הוחלט לסגור את הסניף לשיפוצים בעקבות ליקויים שנמצאו במקום, אך מאז הסניף לא נפתח מחדש", נכתב בעצומה. "אנו, תושבי האזור, נשלחנו לסניפים רחוקים לשם קבלת טיפול ומענה לילדינו, בידיעה שזהו פתרון זמני עד לסיום השיפוצים. מאז עברו שלוש שנים. 'טיפת חלב' ברחוב אהרוני לא שופצה ולא נראה כי החלו בה שיפוצים". 

עוד כותבים יוזמי העצומה, כי לפני שנה יצאה העירייה בהצהרה כי היא פועלת בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות לביצוע עבודות לשיפוץ יסודי של המבנה כולל הרחבתו, החלפת הגג ובניית מרחב מוגן. "כמו כן, טענתם שהתוכנית נמצאת בשלב האישורים ובקרוב יחלו העבודות במקום", לשון העצומה. "לא ייתכן, שאנו משלמים מיסים גבוהים ולא מקבלים שירות בסיסי, שאחראי על בריאות ילדינו". 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "עיריית רחובות אירחה את 'טיפת חלב' במשך שנים במבנה בבעלותה ללא תשלום, ואף ביצעה עבודות תיקונים במקום. על אף האמור, לצערנו בחרו מ'טיפת חלב' שלא להמשיך ולהעניק שירות לתושבים במקום חליפי. בכוונת ראש העירייה לפנות בנושא זה במכתב חריף למשרד הבריאות".