הורי 64 ילדות בגן המשתייך ל'אגודת ישראל' ברחובות זועקים לעזרה. לדבריהם, עד ערב פתיחת שנת הלימודים לא ידעו היכן ילמדו בנותיהן, ולאחר שכבר נמצא מיקום, התברר שהוא אינו מותאם לגן ולדבריהם כולל מפגעים חמורים.

חצר גן הילדים בסירני. "מפגעים חמורים" | צילום: פרטי

"המבנה ברחוב סירני אליו שובצנו אינו מותאם כלל להיות גן", מסבירים ההורים, ומפרטים: "החצר מטונפת ומלאה בצואה של יונים, מפגע תברואתי חמור, אין משחקים, אין מתקנים, אין כניסה נורמלית לגן, אין מחסן ציוד לגננת, בכל פינה מיליון ארגזים שלא פורקו מאחר ולגננות אין זמן. איך יתכן שאין כניסה מסודרת לגן? זה דבר בסיסי!".

ההורים מוסיפים וטוענים שבחצר אין סככה מפני השמש ואין כלל מתקנים. "מדוע אנו זוכים לכזה יחס? אין לכך הסבר המניח את הדעת! האם אנחנו אזרחים סוג ב'?", הם שואלים. 

ארון חשמל חשוף בגן הילדים | צילום: פרטי

את הטענות העלו ההורים על הכתב ושלחו לגורמים האחראיים. שיחה של אחד ההורים עם 'מיינט רחובות' מעלה שלאחר שליחת המכתב עברה חצר הגן ניקיון קל, אך עיקר הבעיות לא נפתרו. "יש ארון חשמל חשוף שמהווה סכנה לילדות, לאף אחד לא אכפת", הוא אומר.

לדברי ההורים, מפקחת מטעם משרד החינוך שהגיעה לבדוק את תלונות ההורים, כתבה מכתב משלה ובו פירטה את הליקויים בהם הבחינה: "המצב התברואתי בחצרות ובכניסה לגנים מחפיר, הילדות לא משחקות בחצר הגן (מצבורי אשפה, חלקי ריהוט, מזרנים, קרטונים ועוד) מהווים מפגע בריאותי ובטיחותי, כמו כן חצר הגן אינה מאורגנת וזמינה עבור הילדות".

עוד הוסיפה וכתבה כי ישנם שלושה תאי שירותים ל-64 ילדות ואנשי הצוות, השערים פתוחים וללא נעילה ופעמון, אין מחסנים והציוד מונח במסדרון ובמטבח".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "מדובר בגנים פרטיים. לפנים משורת הדין, העירייה תטפל בעניינים הכרחיים".

תגובת משרד החינוך ואגודת ישראל יתפרסמו כשיתקבלו.